Яке сьогодні, 13 травня, свято: День мулата та Всесвітній день техніки для майбутнього

В цей день народилися норвезький співак і музикант, переможець Євробачення-2009 Олександр Рибак та англійський актор Роберт Паттінсон

Календар, свято, цей день в історії, дата, 13 травня
А ще в цю дату - День яблучного пирога і фруктового коктейлю, а ще День хумуса

Сьогодні, 13 травня, православна церква України відзначає день перенесення мощів преподобного мученика Макарія, Переяславського чудотворця. В цей день святкують іменини Василь, Гавриїл, Георгій, Єгор, Єфим, Іван, Макар, Олександр, Сергій, Тарас, Ян, Аріна, Глікерія, Ірина. До кінця року залишається 232 дні. А віряни уважно стежать за погодою: з'явилися перші комарі - літо буде теплим і вологим.

13 травня - яке сьогодні церковне свято

Перенесення мощей преподобномученика Макарія, архімандрита Овруцького, Канівського, ігумена Пінського, Переяславського чудотворця

Преподобномученик Макарій народився в 1605 році у місті Овручі, на Волині, в знатній сім’ї Токаревських, відомих ревнителів Православ’я.
Преподобномученик Макарій народився в 1605 році у місті Овручі, на Волині, в знатній сім’ї християн.

У 1672 році в Канівському монастирі знайшов притулок син Богдана Хмельницького Юрій. Гетьман Дорошенко, клопотав перед митрополитом Йосифом про призначення преподобномученика Макарія, неодноразово відвідував Канівського настоятеля і в 1675 році навіть відмовився від підданства Туреччини, ймовірно, за порадою преподобномученика Макарія.

4 вересня 1678 турки і татари напали на Канів та увірвалися в монастир. З хрестом в руках преподобний безстрашно зустрів варварів на паперті храму. Татари стали жорстоко бити його, вимагали показати, де заховано монастирське золото і майно.

Через два дні преподобномученику відрубали голову й кинули тіло на площі. Християни таємно вночі внесли святого в монастирську церкву. Але вороги підпалили храм, і всі, хто ховався в ньому, загинули від вогню і диму. Коли загарбники пішли з монастиря, то вцілілі жителі міста знайшли тіло преподобномученика нетлінним і поховали його святі мощі під жертовником храму.

У 1688 році, під час за перебудови монастирської церкви, була відкрита труна преподобного і в ній виявлено його нетлінне тіло. У зв’язку з небезпекою нападу на Канівську обитель, 13 травня 1688 року святі мощі були перенесені в новозбудований храм Михайлівського Переяславського монастиря, а після його закриття спочивали з 4 серпня 1786 року в Переяславському Вознесенському монастирі Полтавської губернії.

У 1942 році мощі були перенесені в Троїцьку церкву міста Черкаси, а з 1965 року перебувають в храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці того ж міста.

13 травня - яке сьогодні свято в усьому світі 

Всесвітній день техніки для майбутнього

Штучний інтелект, генні технології, людсько-комп'ютерні інтерфейси, розширена реальність і 3D-друк, сьогодні змінюють наше уявлення про майбутнє!
Штучний інтелект, генні технології, людсько-комп'ютерні інтерфейси, розширена реальність і 3D-друк, сьогодні змінюють наше уявлення про майбутнє!

Інтернет речей до 2050 року, за прогнозами Forbes, буде інтегрований в 95% нової електроніки, і майже всі пристрої підключатимуться до хмари та Інтернету. Це не лише покращить наше повсякденне життя, але й може привести до революційних змін у багатьох галузях.

Але найбільш захоплюючим є розвиток космічного туризму. Як зазначає Business Insider, у 2050 році ми можемо стати свідками того, як космос стане доступним для людей, хоча це, ймовірно, буде тільки для надзаможних туристів.

День яблучного пирога

Яблучний пиріг - класика американської кухні, яку люблять як дорослі, так і діти.
Яблучний пиріг - класика американської кухні, яку люблять як дорослі, так і діти.

Яблучний пиріг - один з тих десертів, що асоціюється з теплом домашнього вогнища. Його історія почалася багато століть тому. Перший рецепт яблучного пирога був надрукований більше 630 років тому в Англії, в 1381 році, хоча деякі джерела стверджують, що ще в 9500 році до нашої ери. в Єгипті вже існував примітивний варіант цього пирога.

В той час до його складу входили яблука, спеції, інжир, родзинки, груші, шафран і навіть кофеїн, але цукор був занадто дорогий і тому не використовувався. З часом рецепт змінювався, пристосовуючись до смакових уподобань різних народів.

День фруктового коктейлю

Фруктовий коктейль - ще один святковий герой цього дня.
Фруктовий коктейль - ще один святковий герой цього дня.

Цей напій, що поєднує свіжість фруктів з ніжною текстурою й освіжаючим смаком, давно став улюбленим для багатьох. Його рецепти змінюються залежно від сезону та доступних інгредієнтів, але завжди залишається смачним та корисним.

До фруктових коктейлів додають: полуницю, малину, чорницю, лохину, чорну смородину, абрикоси, сливи, червоні порічки, аґрус, виноград, кавун, вишню тощо. Ці ягідно-кістянкові інгредієни змішують з молочкою, алкоголем та фруктами й овочами! Смузі, як різновид коктейлю, бувають не тільки смачні, але й поживні та дуже корисні.

День хумуса

Хумус - ця смачна закуска, що має арабське коріння, стала популярною в багатьох країнах світу.
Хумус - ця смачна закуска, що має арабське коріння, стала популярною в багатьох країнах світу.

Готується він з нутового пюре, оливкової олії, часнику, лимонного соку і пасти з кунжуту - тахіні. Така паста має характерний зеленкуватий колір, смак та запах. Хумус став невід’ємною частиною багатьох кухонь. Сьогодні його можна знайти не тільки в Близькому Сході, а й в усьому світі. Він здобув велику популярність як здоровий та смачний перекус.

День мулата

В День мулата Бразилія відзначає відміну рабства.
В День мулата Бразилія відзначає відміну рабства.

Мулатами є нащадки від змішаних шлюбів представників негроїдної та європеоїдної рас. Мулати складають значну частину населення Латинської Америки і країн Карибського басейну. Так, Домініканська Республіка - 73 %, Куба - 51 %, Бразилія - 38 %, а також деякі країн Африки.

Це слово вперше з'являється в іспанських документах XVI століття і ймовірно має іспанське або португальське походження. Цікаво, що в наш час генетики виділяють темних і світлих мулатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube