Викладач медичного факультету допоміг реанімувати жінку, яка втратила свідомість на вулиці
Не завжди за добрими вчинками слідує вдячність, інколи навпаки можна наразитись на небезпеку і навіть отримати вирок. Як, наприклад, професор медичного факультету одного з університетів Китаю. Він прийшов на допомогу лікарю, яка на той момент намагалася привести до тями жінку, що втратила свідомість посеред вулиці. Але замість вдячності, його звинуватили у домаганнях до потерпілої.
Як пише видання South China Morning Post, інцидент стався у місті Хеньян. Спочатку серцево-легеневу реанімацію жінці, що втратила свідомість на вулиці, проводила лікарка з місцевої лікарні. Але вона почала втрачати сили і допомогу їй запропонував чоловік, що проїздив на велисипеді поруч. Він зазначив, що має диплом з клінічної медицини та пройшов підготовку з серцево-легеневої реанімації. Тож лікар залучила його порятунку жінки.
Чоловік та лікарка по черзі проводили серцево-легеневу реанімацію жінці та вже за 10 хвилин її життєві показники відновились і вона прийшла до тями. Її доставили на швидкій до лікарні. Відео зі спасінням жінки стало вірусним у соцмережах і зібрало безліч коментарів.
Здавалося б, зроблена гарна справа, жінку повернули до життя. Але користувачі зазначили, що чоловік мацав груди жінки, а не реанімував її. Вони навіть назвали його дії домаганням. Чоловік був шокований такою реакцією громадськості і сказав, що не проявив би такої ініціативи, якби знав, що отримає засудження.
"Мені страшно. Якби я знав, що мене засудять, то не проявив би ініціативи допомогти. Я дуже гірко розчарований. Якби я не володів навичками серцево-легеневої реанімації, медичний персонал вказав би мені на це. Але поки що цього ніхто не зробив", - сказав він.
Звісно були й ті, що стали на захист рятувальника. Ці інтернет-користувачі заявили, що у критичній ситуації не має значення, хто рятує життя людини – чоловік чи жінка. Байдуже, чи торкаються у цей момент грудей, головне результат, а він позитивний – жінка врятована.
Штучне дихання і непрямий масаж серця є серцево-легеневою реанімацією, тобто комплексною процедурою для відновлення життєдіяльності організму, коли серце та легені перестають працювати. СЛР включає в себе штучну вентиляцію легень і компресії грудної клітки (непрямий масаж серця). Мета такої реанімації – забезпечити надходження кисню до легень, коли потерпілий не дихає самостійно.
Серцево-легенева реанімація виконується у співвідношенні 30 натискань на грудну клітку та 2 вдихи. Її слід проводити до прибуття медичної допомоги або до відновлення самостійного дихання та серцебиття. Важливо пам'ятати, що кожна хвилина зволікання знижує шанси на виживання. Навіть якщо не впевнені у своїх навичках, спроба надати допомогу краща, ніж нічого не робити.
Найбільш ефективним є метод "з рота в рот" або "з рота в ніс", коли рятівник робить вдих у рот або ніс потерпілого, відкинувши його голову назад і затиснувши ніс. Треба зробити 2 вдихи, кожен тривалістю 5 секунд. Важливо слідкувати за тим, щоб грудна клітка потерпілого підіймалася при вдиху. Забезпечити штучний кровообіг, коли серце не б'ється, можна шляхом ритмічного стискання грудної клітки. Для цього треба покласти долоню на центр грудної клітки потерпілого, між сосками, а другою накрити зверху. Натискати на грудну клітку, згинаючи руки в ліктях. Робити 100-120 натискань на хвилину.