Яке сьогодні, 22 липня, свято: Всесвітній день мозку та гамака

В цей день народилися український хореограф і співак Дмитро Коляденко та американська співачка і акторка Селена Гомес

Свято
Також цього дня відзначають День манго

Сьогодні, 22 липня, православна церква України вшановує пам'ять святої рівноапостольної Марії Магдалини. В цей день іменини святкують Марія, Олексій, Михайло, Магдалина. До кінця року залишається 162 дні.

Згідно з народними прикметами, якщо цього дня дощить, то буде сира та затяжна осінь, а якщо на деревах вже з'явились жовті листочки – осінь буде ранньою. Павуки активно плетуть павутину – осінь буде сухою, а мурахи будують високі мурашники – до суворої зими.

22 липня - яке сьогодні церковне свято

Марія була вірною ученицею Христа
Марія була вірною ученицею Христа

Православні віряни 22 липня вшановують пам'ять рівноапостольної мироносиці Марії Магдалини. Дівчина народилася в містечку Магдалини в Галілеї. Вона відрізнялась палкістю вдачі та самовідданістю. З юності страждала тяжкою недугою – біснуванням. Саме через цей недуг до неї явилась Слава Божа. 

Згідно з Писанням, Марія пішла до Ісуса Христа і він вигнав з неї сім дияволів, подарувавши нове життя. Тоді дівчина все покинула і пішла за ним, ставши вірною ученицею. Вона не покинула Христа навіть тоді, коли юдеї схопили його, а близькі учні почали коливатись у своїй вірі. Разом з Богородицею Марія стояла біля Христа, коли його розпинали на хресті, розділивши з ним муки та страждання. Потім вона супроводжувала тіло Спасителя до гробу і саме їй першій він явився воскреслий. 

Як перша благозвістниця Христового воскресіння, свята Марія Магдалина визнана Церквою рівноапостольною. Цю благу вість свята принесла не тільки апостолів та мешканців Єрусалиму, а й жителів Риму. Вона принесла червоне яйце імператору Тіберія. У похилому віці Марія переселилась до Ефесу. Там вона допомагала Іоанну Богослову, який, з її слів, написав 20-й розділ свого Євангелія. Там же свята мирно пішла з життя.

22 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Всесвітній день мозку

Мозок управляє всім організмом
Мозок управляє всім організмом

22 липня кожного року відзначається Всесвітній день мозку. Його започаткували у 2014 році з ініціативи Всесвітньої федерації неврології, яка була заснована ще у 1957 році. Мета цього дня – підвищення обізнаності про важливість здоров'я мозку і необхідність профілактики неврологічних захворювань. Також він привертає увагу до необхідності розробки нових методів лікування хвороб мозку.

Також Всесвітній день мозку – це відмінна нагода згадати про важливість турботи про свій мозок, адже він є центром управління всім організмом. Мозок відповідає за мислення, пам'ять, рух і багато інших важливих функцій. Спорт, правильне харчування, якісний сон, відмова від шкідливих звичок та постійний розвиток – це основа здоров’я мозку.

День гамака

Це відмінний засіб релаксації
Це відмінний засіб релаксації

Щороку 22 липня також відзначають нетипове, але доволі актуальне у літній період часу, свято – День гамака. Це не офіційне свято з конкретним «запровадженням», а скоріше привід для приємного проведення часу у гамаку, адже він є символом відпочинку.

Гамаки мають давню історію, їх винайшли американські індіанці. До Європи вони потрапили завдяки Христофору Колумбу і тісно увійшли в життя багатьох людей, особливо прихильників поїздок на природу. Наразі гамаки є засобом релаксації. Використовують їх також як предмети інтер'єру чи гойдалки.

День літнього відпочинку

Неофіційне, але важли свято, яке нагадує про необхідність відпочинку
Неофіційне, але важливе свято, яке нагадує про необхідність відпочинку

Також цього дня відзначають дуже позитивне свято – День літнього відпочинку. Це неофіційне свято було започатковано у 2015 році. Його головна мета полягає у тому, щоб нагадати, що відпочинок допомагає організму людини відновлюватися після фізичних та розумових навантажень. Він необхідний для підтримки здоров'я та працездатності.

Цей день ще нагадує про необхідність відволікатися від буденних справ та турбот, приділяючи увагу фізичному та психічному здоров'ю через розваги, відпочинок та відпустки. Під час відпочинку активно виробляються гормони задоволення (ендорфіни), що позитивно впливає на емоційний стан та дарує прилив сил.

День наближеного значення числа Пі

Число Пі вперше обчислили понад 4000 назад
Число Пі вперше обчислили понад 4000 назад

Ще одне свято, яке щороку відзначають 22 липня, – День наближеного значення числа Пі. Воно присвячене математичній константі Пі (π), а дата 22/7 обрана, як наближене значення числа π (воно дорівнює приблизно 3,14).

Винайшли число Пі майже чотири тисячі років тому стародавні вавилоняни. Вони його використовували для обчислення розмірів кіл. За підрахунками античного математика Архімеда число Пі знаходилося в межах від 31/7 до 310/71. Саме тому його називають «постійною Архімеда». Натомість грецьку літеру «π» вперше використав Вільям Джонс у 1706 році. Вона є скороченням слова «периферія».

Спосіб обчислення числа Пі на основі ймовірності винайшов французький математик Жорж Бюффон. Це було у 18 столітті. А машиною його обчислили тільки у 1957 році. Обчислення числа Пі стало стрес-тестом для комп’ютерів. Загалом число Пі відіграє ключову роль в обчисленні довжини кола. Його використовує американське космічне агентство NASA для розрахунку траєкторій космічних апаратів. Цікаво, що послідовність 123456 не зустрічається в першому мільйоні цифр числа Пі.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити