Прогноз для всіх знаків Зодіаку по картах на найближчий місяць
Пристрастне кохання, карʼєрний зріст та жага до змін - ось що очікує нас у липні
ТОП-5 НАЙБАГАТШИХ МЕРІВ УКРАЇНИ - ДАНІ З ДЕКЛАРАЦІЙ (млн. грн.)
1
Терехов, Харків
2,000
2
Бондаренко, Черкаси
1,342
3
Кличко, Київ
1,233
4
Андріїв, Ужгород
1,182
5
Мрочко, Херсон
1,148
Трамп - це другий Янукович
Інформатор доводить, чому це не лише слова
ТОП-7 найдорожчих брендів світу за версією VisualCapitalist
1
Apple
$516 млрд.
2
Microsoft
$340,4 млрд.
3
Google
$333,4 млрд.
4
Amazon
$308,9 млрд.
5
Samsung
$99,4 млрд.
6
Walmart
$96,8 млрд.
7
TikTok
$84,2 млрд.
Трамп наполягяє, щоб Україна погодилася на невигідний мир. Як нам бути?
голосів
Залужний буде мовчати
Проти ексглавкома є кримінальні провадження
Кабмін вирішив надати 10% надбавки до зарплати за знання англійської
Ви почнете вчити англійську мову?
голосів
ТОП-5 ПОЛІТИКІВ УКРАЇНИ З НАЙВИЩИМ РЕЙТИНГОМ
За опитуванням SOCIS 21 січня 2025
1
Залужний
36,1%
2
Зеленський
24,3%
3
Порошенко
9,4%
4
Разумков
8,3%
5
Тимошенко
6%
САМИЙ СТИЛЬНИЙ З ЗАБУДОВНИКІВ КИЄВА
Що відомо про Ігоря Ніконова
Росія знову фабрикує фейки
Cуджанці розповіли Інформатору, як Кремль вигадав масові вбивства в Руському Порічному
Це ж було вже!
Чому, як і перед початком вторгнення, про кінець війни пишуть на Заході, а Київ все заперечує
Невже історія й справді циклічна чи українську владу нічого не навчило?
ТОП-10 українських міністрів із найвищими зарплатами у 2024 році
1
Р. УМЄРОВ, міністр оборони
1,623 млн.
2
Г.Галущенко, міністр енергетики
1,594 млн.
3
І.КЛИМЕНКО, МВС
1,561 млн.
4
В. ЛЯШКО, МОЗ
1,536 млн.
5
М. БІДНИЙ, міністр молоді
1,443 млн.
6
С.МАРЧЕНКО, міністр фінансів
1,437 млн.
7
О.ЛІСОВИЙ, міністр освіти
1,403 млн.
8
О.ЖОЛНОВИЧ, Мінсоцполітики
1,390 млн.
9
О.НЕМЧІНОВ, міністр КМУ
1,237 млн.
10
А.СИБІГА, МЗС
1,234 млн.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
745.53
DOGECOIN (DOGE)
0.26
THETA (THETA)
0.92
LITECOIN (LTC)
114.31
BITCOIN (BTC)
116617.79
Теорія рукостискань
у Києві ТРЦ Gulliver об'єднав Валерія Залужного й Дмитра Мєдвєдєва
ПʼЯТІРКА НАЙБАГАТШИХ ЛЮДЕЙ СВІТУ
за версією Bloomberg
1
Ілон Маск
$432 млрд
2
Джефф Безос
$239 млрд
3
Марк Цукерберг
$207 млрд
4
Ларрі Елісон
$192 млрд
5
Бернар Арно
$176 млрд
Як Мін'юст проґавив кібератаку
Про вразливість реєстрів знали ще восени 2020 року
Понад 1000 днів минуло від початку повномасштабного вторгнення
Як ви вважаєте, скільки ще триватиме війна?
голосів
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Пательні - капець: як Селена Гомес спробувала впоратися з бичачим хвостом
Популярна американська співачка та акторка Селена Гомес 22 липня відзначає 23-й день народження. Вона ретельно стежить за фігурою і харчуванням, обираючи прості і корисні страви. Інколи вона все-таки дозволяє собі поласувати більш аутентичними стравами з насиченим смаком та ароматом.
Найбільш популярні професії в Україні після війни: прогноз Держслужби зайнятості
Українці можуть отримати навчальні гранти на найзатребуваніші спеціальності
За перше півріччя 2025 року в Україні найбільше працівників шукають у сферах обслуговування, послуг, виробництва, освіти та медицини. Попит зберігається і на представників робітничих професій, а також некваліфіковану працю. Водночас, роботодавці найгостріше відчувають нестачу саме спеціалістів зі спеціальними навичками та фахівців з вищою освітою. Фахівці Державної служби зайнятості прогнозують, що після завершення війни структура попиту залишиться подібною. Найбільше шукатимуть тих, хто зможе забезпечити відновлення країни та її розвиток.
Військові. Навіть після завершення активної фази бойових дій, армія потребуватиме стабільного поповнення. Підготовка військових фахівців стане довшою, а вимоги до новобранців — вищими. Йдеться про забезпечення безпеки в нових умовах, зокрема на звільнених територіях.
Медики. Система охорони здоров’я зіткнеться з підвищеним навантаженням. У лікарнях бракує кадрів, особливо хірургів, кардіологів, фізіотерапевтів, спеціалістів з масажу та реабілітації. Їхня роль буде критичною в післявоєнний період.
Будівельники. Будівельна галузь — одна з найважливіших для повоєнного відновлення. Роботодавці вже зараз формують попит на зварювальників, малярів, мулярів, слюсарів, штукатурів, теслярів, сантехніків та інших представників будівельних професій.
Енергетики. Війна серйозно вдарила по енергетичній інфраструктурі. Для її відновлення будуть потрібні інженери, електромонтери, проєктанти, техніки, хіміки, розробники й метеоенергетики. Це один із ключових напрямків, де не вистачає фахівців.
Правоохоронці. Потреба в суддях, слідчих, прокурорах, працівниках поліції, СБУ та антикорупційних органів лише зростатиме. Завдання — забезпечити правопорядок на деокупованих територіях і в регіонах, що постраждали від війни.
ІТ. Попит на програмістів, фахівців з кібербезпеки та захисту персональних даних залишатиметься стабільно високим. У післявоєнній економіці цифрові сервіси й безпечна ІТ-інфраструктура будуть критично важливими.
Інженери. Розвиток власного військово-промислового комплексу потребує інженерів, конструкторів, економістів і науковців. Особливо актуальними будуть кадри для підприємств, які працюють у співпраці з міжнародними партнерами.
Логістики. Під час війни змінилася логістична карта країни. У майбутньому це вимагатиме великої кількості водіїв, диспетчерів, залізничників, логістів і експедиторів — для забезпечення перевезень матеріалів і товарів.
Психологи. Масові травми, втрати, стрес і ПТСР — серйозний виклик для суспільства. Кваліфіковані психологи, психотерапевти й кризові консультанти матимуть велику роль у реабілітації як військових, так і цивільного населення.
Як повідомляв Інформатор, Уряд ухвалив зміни до умов надання державних грантів у межах вступної кампанії 2025 року.
«Гранти — це інструмент підтримки тих вступників, які мають високі результати НМТ, але не отримали бюджетного місця в омріяному університеті. Ми хочемо, щоб кожен талановитий студент мав шанс навчатися там, де хоче, і за тією програмою, яку сам обирає», — зазначив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
З 2025 року гранти становитимуть:
17 тисяч гривень — грант 1-го рівня для вступників із результатами 150+ балів з двох предметів НМТ (140+ балів для вступників, що вступають на спеціальності, яким надається особлива підтримка, зазначені у Додатку 6 Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році);
25 тисяч гривень — грант 2-го рівня для тих, хто склав два предмети НМТ на 170+ балів. Ці кошти будуть спрямовані на часткову оплату навчання в закладах вищої освіти. Отримати грант можуть лише вступники, яким до цього не було запропоновано за алгоритмом відбору бюджетне місце.
Окрім базових сум, з 2025 року запроваджено додатковий коефіцієнт 1,5 для визначення розміру державного гранту. Він застосовується до вступників, які здобули повну загальну середню освіту у 2025 році в Запорізькій, Сумській, Харківській або Миколаївській областях та вступають до закладів вищої освіти в цих же областях.
"Застосування цього коефіцієнта покликано підтримати регіони, які тривалий час перебувають під постійною загрозою обстрілів і мають складну безпекову ситуацію. Коефіцієнт не застосовується до вступників із цих регіонів, які вступають до закладів вищої освіти в інших областях, або для тих, хто з інших областей вступає у прифронтові ЗВО", - зазначили в Міносвіти.
У відомстві додали, що всі регіональні коефіцієнти застосовуються відповідно до фактичної адреси вишу, до який подано заяву.
"Галузеві коефіцієнти для спеціальностей з особливою підтримкою залишаються чинними - їх застосовують до заяв із першим і другим пріоритетом. Вони підвищують конкурсний бал вступника. Це дає змогу залучити абітурієнтів до стратегічно важливих напрямів підготовки. Зауважимо, що для деяких спеціальностей доступні лише гранти другого рівня", - розповіли в Міносвіти.
Зокрема, для обчислення розміру гранту також застосовуються коефіцієнти залежно від спеціальності, на яку подається заява.
Коефіцієнт 1,5 — для таких галузей знань та спеціальностей:
А Освіта
Е Природничі науки, математика та статистика (спеціальності Е1, Е3-Е8),
G Інженерія, виробництво та будівництво (спеціальності G1 – G28),
H Сільське, лісове, рибне господарство та ветеринарна медицина (спеціальності Н1, Н2, Н4, Н5, Н7),
Спеціальність I7 Терапія та реабілітація
Коефіцієнт 1,3 — для таких галузей знань та спеціальностей:
В3 Декоративне мистецтво та ремесла,
В4 Образотворче мистецтво та реставрація,
В5 Музичне мистецтв,
В6 Перформативні мистецтва,
H6 Ветеринарна медицина,
F Інформаційні технології,
І Охорона здоров’я та соціальне забезпечення
спеціалізації спеціальності B11 “Філологія” (крім спеціалізацій з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики) - тільки грант 2 рівня.
Якщо спеціальність не входить до жодного з вищезазначених переліків, коефіцієнт становить 1.
Обмеження рівня грантів для окремих спеціальностей
Для деяких спеціальностей застосовується лише грант 2-го рівня, тобто отримати його можна тільки тоді, якщо мінімум два предмети НМТ складено на 170+ балів. У цьому переліку такі галузі та спеціальності:
І1 Стоматологія,
спеціалізації спеціальності B11 Філологія (крім спеціалізацій з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики),
D Бізнес, адміністрування та право,
С1 Економіка та міжнародні економічні відносини (за спеціалізаціями),
C3 Міжнародні відносини,
С7 Журналістика,
J2 Готельно-ресторанна справа та кейтеринг,
J3 Туризм та рекреація.
Читайте нас у Facebook
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇