Лише своєчасна і достатня військова допомога країн Заходу, та як наслідок - суттєві поразки Росії на полі бою, можуть змусити Росію сісти за стіл переговорів, вважають військові аналітики
Російський правитель Володимир Путін погодиться сісти за стіл переговорів з Україною лише у разі нищівних поразок армії РФ на фронті. А успіхи ЗСУ можливі, якщо західні партнери належним чином озброять українське військо. Також РФ зазнає значного тиску, якщо США все ж запровадять свої жорсткі санкції.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Експерти повторили свою давню тезу, що лише своєчасна і достатня військова допомога країн Заходу, та як наслідок - суттєві поразки Росії на полі бою, - можуть змусити Путіна відмовитися від перемоги України військовим шляхом та сісти за стіл переговорів.
"Такі поразки не відбудуться за кілька тижнів і, ймовірно, вимагатимуть кількох місяців або цілих воєнних кампаній. Це стане можливим за умови, що Захід погодиться належним чином озброїти та підтримати Сили оборони, щоб вони могли результативно проводити такі операції", - вважають аналітики ISW.
Прикладом одного з факторів тиску на очільника Кремля, в ISW вважають оголошений президентом США Дональдом Трампом 50-денний "дедлайн" для російського президента Володимира Путіна з вимогою сісти за стіл переговорів.
В ISW також нагадали слова міністра оборони Великої Британії Джона Гілі, який під час засідання Контактної групи з питань оборони України 21 липня зазначив, що країни ініціативи повинні скористатися погрозою Трампа запровадити "жорсткі" 100-відсоткові вторинні мита щодо торгівельних партнерів Росії у разі відсутності мирного припинення війни проти України впродовж 50 днів з 14 липня.
Україна та Росія повертаються за стіл переговорів у Стамбулі. Володимир Зеленський заявив, що наступна зустріч України та Росії в Туреччині запланована на середу, 23 липня.
Українська сторона вже сформувала три основні напрями для обговорення під час потенційної зустрічі. За словами Зеленського, переговори мають зосередитись на звільненні полонених, поверненні депортованих дітей та узгодженні можливої зустрічі лідерів для обговорення завершення війни.
Раніше українська та російська сторони вже провели два раунди переговорів у Туреччині. Тоді найбільш відчутним результатом стали масштабні обміни полоненими. Серед тих, кого вдалося повернути додому, були поранені та молоді українські військові.