Місце зустрічі президентів США та Китаю може бути в одній із двох країн
Президент США Дональд Трамп може вже восени цього року зустрітися із лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Це може відбутися в одній із їхніх країн. Зокрема, на саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництв (АТЕС).
Про це повідомляють Reuters і South China Morning Post. Зазначається, що Трамп може поїхати на вищезгаданий саміт, який відбудеться з 30 жовтня по 1 листопада у Південній Кореї.
Називають й інший варіант - Трамп може поїхати і до Китаю напередодні цього саміту. Однак саме АТЕС джерела видань називають найкращою можливістю для особистої зустрічі лідерів у 2025 році.
Південнокорейські ЗМІ наголошують, що Сі Цзіньпін планує відвідати цей саміт. Водночас участь Трампа поки ще не підтверджена.
Перед цим зустріч на вищому рівні між США і КНР відбулася 11 липня, коли держсекретар Америки Марко Рубіо і глава МЗС Китаю Ван І зустрілися в Малайзії. За їхніми словами, вони провели продуктивну і позитивну зустріч, що була присвячена тому, як мають проходити торгові переговори. Рубіо тоді казав, що Трампа запросили до Китаю на зустріч із Сі, оскільки обидва лідери "хочуть, щоб це сталося".
А у п'ятницю, 18 липня, міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао заявив, що Пекін хоче повернути свої торговельні зв'язки із Вашингтоном на стабільну основу. А нещодавні переговори у Європі засвідчили, що тарифна війна не є необхідною.
На початку квітня Дональд Трамп ввів мита на імпорт продукції з більшості країн, які є торгівельними партнерами США. Однак вже 9 квітня президент ухвалив рішення про тимчасове зупинення дії цих тарифів на 90 днів.
Найгостріше протистояння у цій торгівельній політиці виникло між США та Китаєм. Обидві сторони емоційно та неодноразово підвищували тарифи одна для одної, аж поки ставки не сягнули 145% з боку США та 125% з боку Китаю. Згодом країни розпочали переговори щодо окремої торгівельної угоди.
У червні Сполучені Штати підписали торгівельну угоду з Китаєм. Пекін, зокрема, поновить постачання рідкоземельних металів до Америки. Водночас домовленості не охоплюють складні питання.