Один з постачальників продуктів для Міноборони, фірма Гарна Страва з Дніпра вирішила придбати сталінку у центрі столиці. Інша фірма цієї ж власниці Контракт Продрезерв 5 годує школярів у Дніпрі
15 липня фірма "Гарна страва" з Дніпра вирішила придбати майно проєктного інституту "Укррибпроєкт" у Києві. Ціна питання - 91 млн грн. Разом з ним фірма Євгенії Шелест отримає котеджі за містом. Дніпровська компанія один з топпідрядників їжі для Міноборони.
Про це Інформатор дізнався на сайті публічних продажів ProZorro.Sale та завдяки колегам з Інформатор Київ. За лот змагалися 13 учасників. Стартова ціна виросла з 15 млн 68 тис. 338 грн до 91 млн 200 грн у ТОВ "Гарна страва" (без ПДВ). Причому двоє найближчих конкурентів запропонували на 200 і 100 грн менше. Поки що фірма-переможець має підписати угоду з Фондом держмайна на придбання та внести оплату.
На п'яти "Гарній страві" наступає ТОВ "Юніверсал Девелопмент" Вячеслава Супруненка - ексдепутата Київради та ексзятя Леоніда Черновецького. На третьому місці київське ТОВ "Аларіт-Пром-" Сергія Сподіна (власника ТРЦ "Магеллан" та готелю "Козацький" у Києві, співвласника "Галі Балуваної"). Тому якщо дніпровська фірма раптом відмовиться від покупки, перемога дістанеться киянам, готовим сплатити приблизно таку ж суму.
Основний лот - будівля-"сталінка" проєктного інституту "Укррибпроект" у Києві на вул. О. Кониського (Турнегєвській), 82а - це Шевченківський район. Колись тут проєктували рибні підприємства для всієї України, а зараз лише здають приміщення в оренду. Площа будівлі 2469,5 кв. м. Земля не продається.
Згідно з даними аналітичної платформи YouControl, ТОВ "Гарна страва" була заснована у Дніпрі у 2016 році. Нинішня її власниця - Євгенія Шелест з Дніпра. Директорка - Лариса Гаврилюк, до неї директором був Геннадій Шелест.
Компанія є одним з вагомих постачальників харчових продуктів для Міноборони України - на 1,054 млрд грн. У 2024 році журналісти Bihus.Info звернули увагу на діяльність ТОВ "Гарна страва". Вони з'ясували, що компанія у січні 2023 року постачала для харчування військових картоплю по 27 грн/кг з ПДВ (при реальній вартості 7,2-10,5 грн/кг), капусту - по 33 грн/кг (при реальній вартості до 12,5 грн/кг), буряк - по 30 грн/кг (при реальній вартості до 11 грн/кг). При цьому журналістам компанія пояснювала, що націнка для доставлення складає до 10 грн/кг, тому ціни вищі. Яйця компанія продавала у ЗСУ по 8 грн/шт., на відміну від конкурента з 17 грн/шт., що займався постачанням у війська в інші області.
У лютому 2023 року Міноборони змінило ціни в контрактах на продукти. Внаслідок чого вказані овочі подешевшали на 7-10 грн за кг. Міністерство тоді пообіцяло платити за січень та лютий за скоригованими цінами.
Офіс Генпрокурора та Нацполіція зараз проводять розслідування щодо постачання молочних продуктів для військових на замовлення ДОТ Міноборони. Тут згадують і "Гарну страву" як одного з постачальників. Зокрема, слідчі встановили, що постачальники штучно завищують вартість продукції. А ще встановлено (але не вказано, чи це "Гарна страва" або інший постачальник), що у молокопродуктах вкрай високий вміст немолочних жирів (93-99% від всього жиру), завищено ціни на вершкове масло та сир у 2-3 рази, а замість них для військових постачають фактично спред та сирний продукт.
Ще у фірми був цікавий суд у 2024 році. У 2020 році департамент громадського порядку і цивільного захисту міської ради Дніпра замовив компанії "Гарна страва" послуги з кейтерингу. Проте фірма отримала повну оплату, але не надала всю їжу, за яку було оплачено (як стверджували у департаменті). Ціна питання - 180 тис. 591 грн. Але чиновники підписали з компанією акт виконаних робіт і претензій до неї не мали. Про цю історію забули б, якби Держаудитслужба не натрапила на неї при перевірці мерії Дніпра наприкінці 2023 року. Господарський суд Дніпропетровської області вирішив, що платити не потрібно, позицію мерії назвав такою, що не відповідає дійсності, послугу вважає наданою у повному обсязі та закрив справу. Тим паче, що 5 років міську раду Дніпра чомусь доля цього контракту не цікавила, а претензій до фірми щодо нього не виникало.
Також "Гарна Страва" постачає продукти для Державної прикордонної служби (7,14 млн грн), закладів освіти міста Новомосковськ/Самар (6,18 млн грн), освітніх закладів міста Першотравенськ/Шахтарське (понад 7,05 млн грн), медичного ліцею у Дніпрі (2 млн грн), соцзахисту у Самарі (1,75 млн грн).
Фірму "Гарна страва" та "Контракт Продрезерв 5", де Євгенія Шелест є співвласницею на 50%, журналісти пов'язують з Олександром Шаркуном - ексдепутатом міської ради Новомосковська. До 2018 року ТОВ "Гарна страва" належало Євгенії Храпливій, ексдружині прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Андрія Храпливого.
А от ТОВ "Контракт Продрезерв 5" Євгенії Шелест та Діани Шаркун входить до низки "улюбленців" мерії Дніпра. Впродовж 2017-2020 років ця компанія монополізувала сферу харчування у середніх та дошкільних навчальних закладах міста та, за даними поліції, могла скеровувати кошти на рахунки фіктивних компаній. "Контракт Продрезерв 5" отримала підряди на понад 12 млрд 133 млн грн від Державного оператора тилу (ДОТ) Міноборони на харчування, на понад 1 млрд грн на харчування дітей у Дніпрі.
Переможець отримає не лише будівлю інституту у центрі Києва. Дістануться також гаражні приміщення (336,5 кв. м), 11 зламаних автомобілів (ГАЗ, "Москвич", ВАЗ, УАЗ, Kia Klarus 2000 року, Volkswagen Passat 1996 року, який зник), 6 котеджів для відпочинку у селі Вища Дубечня Вишгородського району, склад неподалік від котеджів. Будівлю у Києві орендують під магазини, офіси, кафе, а ще приміщення Держрибагентства, тож орендарів не можна буде виставити на вулицю ще довго. На додачу покупець отримає кавоварку, 2 комп'ютери, телевізор.
Гарантійний внесок складав 1600 грн. Також фірмі-переможцю потрібно внести 20% ПДВ від кінцевої вартості (це 18,2 млн грн). А ще погасити протягом пів року борги перед бюджетом (4 млн 229 тис. 314 грн) та по зарплаті робітників "Укррибпроекту" (909 тис. 266 грн). Ще у підприємства є інші борги на понад 3,1 млн грн, які, можливо, теж буде гасити покупець. Також покупець має ліквідувати юридичну особу "Укррибпроекту" своїм коштом. На підприємстві працює 6 людей, яких не можна звільняти після переходу його у приватну власність (і до ліквідації підприємства).