Вважається, що місце Таємної вечері знаходиться над гробницею царя Давида
На стінах Горниці, зали, побудованої хрестоносцями на передбачуваному місці Таємної вечері Ісуса з учнями, виявили колекцію раніше небачених написів та зображень. Серед багатьох виявлених стародавніх малюнків - скорпіон, бублик та численні середньовічні герби, що представляють елітні родини з усієї Європи, пише IFLScience.
Розташована на вершині гори Сіон у Єрусалимі, Горниця - це прямокутна кімната, що займає верхній поверх будівлі, яка, як кажуть, стоїть на гробниці біблійного царя Давида. Також відома як Кімната Таємної вечері, зала колись була місцем останньої трапези, яку Ісус розділив зі своїми 12 апостолами перед розп'яттям.
Протягом Середньовіччя, коли Горниця була частиною францисканського монастиря, це місце було головним місцем паломництва для християн з далеких країн. Однак, це місце зрештою було захоплене мусульманами та перетворене на мечеть у 1523 році. Після цього на стіни Горниці нанесли штукатурку, що приховало графіті, залишені цими паломниками.
Використовуючи серію методів цифрової візуалізації, автори нового дослідження виявили 30 написів та дев'ять малюнків, залишених на стінах Горниці між XIV та XVI століттями. Серед них є герб, що належав родині швабського лицаря Альберта фон Альтбаха, який зараз використовується південнонімецьким містом Альтбах.
Над емблемою дослідники знайшли зображення келиха для вина, тарілки з їжею та буханця хліба з отвором посередині, що, можливо, символізують єрусалимський бублик. За словами авторів дослідження, ці предмети могли бути намальовані як посилання на Таємну вечерю.
Інший малюнок зображує корабель - одну з численних венеціанських галер, на яких європейські паломники подорожували до Єрусалиму. Інші герби, знайдені на стінах Горниці, можуть належати еліті з Австрії та Чеської Республіки. Тоді як один конкретний напис, схоже, згадує жінку з Алеппо, що свідчить про те, що паломництво здійснювали не лише чоловіки.
У сукупності написи дають унікальне уявлення про географічне походження паломників. Тим часом вірменський напис із зображенням "Різдво 1300" міг залишити солдат, який воював за вірменського царя Хетума II у битві в Сирії 22 грудня 1299 року.
Нарешті, зображення скорпіона, ймовірно, є посиланням на суфійську традицію, в якій віряни входять у своєрідний транс і беруть до рук отруйних тварин. Тому автори дослідження припускають, що малюнок був зроблений на честь шейха на прізвисько Перс. Він відіграв важливу роль у перетворенні Горниці на мечеть.
Вчені припускають, що стіни цієї зали були обштукатурені невдовзі після мусульманського захоплення. Адже малоймовірно, що нові власники залишили б на видноті численні християнські написи, геральдичні символи та паломницькі писання, вважають дослідники.
На відміну від своїх християнських аналогів, які здебільшого були написані або намальовані вугіллям, усі мусульманські написи, а також зображення скорпіона, були вирізані на поверхні стіни. Очевидно, це було зроблено як заява про право власності, що гарантувало, що мусульманські написи не будуть стерті, якщо будівля коли-небудь повернеться до рук християн.