Військові організували схему, за якою “допомагали” ухилянтам уникнути мобілізації
У Кривому Розі Дніпропетровської області висунули підозру двом чоловікам, які допомагали ухилянтам "вирішити питання" зі зняттям з військового обліку. Послуга коштувала 10 тисяч доларів з людини. За ці гроші чинний військовослужбовець та його поплічник - мешканець Кривого Рогу, користуючись зв'язками, списували військовозобов'язаних у зв'язку з "проблемами зі здоров'ям"
Слідством встановлено, що 53-річний військовослужбовець (начальник групи логістики однієї з військових частин) разом з поплічником (екс-військовослужбовець), маючи вплив на посадових осіб військово-лікарської комісії, допомагали громадянам отримувати законні підстави для ухилення від мобілізації та виключення з військового обліку за станом здоров’я. Зловмисників взяли на гарячому: на початку липня 2024 року вони пообіцяли "допомогти" військовозобов’язаному криворіжцю. Під час отримання коштів "схемників" затримали.
За процесуального керівництва Криворізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону чоловікам повідомлено про підозру за фактом одержання неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України). Наразі їм обрано запобіжний захід - тримання під вартою, з альтернативою внесення залогу 340 000 грн. Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України уточнює, що підозрюваним світить до восьми років позбавлення волі.
В червні СБУ накрила в Україні нові схеми для допомоги ухилянтам: серед організаторів - очільники ТЦК та ВЛК. Зокрема, очільник районного ТЦК у Кривому Розі "заробив" таким чином понад 3,5 млн грн. Зазначається, що у п'яти регіонах України затримано більше ніж 10 організаторів оборудок. Серед них - посадовці ТЦК та військово-лікарських комісій.
Днями одразу 23 ухилянти з різних регіонів України намагалися незаконно пройти кордон до Молдови. Це знову трапилося на Вінничині. Однак, цього разу, чоловіки використали зерновоз, який доставив їх до прикордоння, але все ж вони були спіймані.
А ще раніше в цій же області прикордонники затримали 17 чоловіків, з них - 14 ухилянтів, решта - "переправники". Втікачі намагалися перебратися до Молдови. Правоохоронці склали адмінпротоколи, тривають слідчі дії.
Наприкінці червня начальник відділу організації прикордонного контролю ДПСУ Ігор Матвійчук в інтерв'ю "Львівичу" розповів, що щодня близько сотні ухилянтів намагаються незаконно перетнути кордон України. Більшість з них затримують прикордонники. Втім, певній кількості чоловік все-таки вдається втекти до сусідніх держав.
7 липня спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що ухилянти змінили тактику, за допомогою якої вони намагаються перетнути кордон. Тепер вони збирають групи з 20-40, або навіть більшої кількості людей. Саме такими великими групами вони йдуть на прорив державного кордону України. А у Нацполіції назвали головних схемщиків, які переправляють втікачів за кордон, та вразили ростом тарифів на переправу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.