Ухилянти змінили тактику: в ДПСУ розповіли, як українці намагаються втекти за кордон

Ухилянти почали збиватися у групи по 20-40 осіб та йти на прорив кордону великими загонами

Ухилянти
Ухилянти вважають, що групою прориватися буде легше

Ухилянти змінили тактику, за допомогою якої вони намагаються перетнути кордон. Тепер вони збирають групи з 20-40, або навіть більшої кількості людей. Саме такими великими групами вони йдуть на прорив державного кордону України.

Про це розповів спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, більшість спроб незаконного перетину кордону зараз фіксується саме у "зеленій зоні", випадків спроб перетнути кордон на КПП нараховуються лічені одиниці.

"Бачимо зухвалість злочинних груп, які обіцяють людям сприяння у незаконному перетину кордону і беруть за це гроші - вони починають формувати групи з 20-30-40 людей, які одномоментно намагаються максимально близько довести до кордону, звідки вже ті намагаються перетнути кордон", – сказав він.

Українці тікають від мобілізації

З початку повномасштабної війни в Україні значна кількість чоловіків призовного віку намагаються нелегально перетнути кордон, щоб уникнути мобілізації. Доволі популярним "маршрутом" залишається річка Тиса, але "підкорити" її вдається не всім. Так, нещодавно на Закарпатті прикордонники під час патрулювання українсько-угорського кордону виявили в річці Тиса тіло ще одного потонулого чоловіка. Загалом за час великої війни українські прикордонники виловили з Тиси 35 тіл чоловіків, які намагалися у незаконний спосіб перетнути лінію кордону.

Крім того, прикордонна поліція Словаччини зафіксувала, що з початку 2024 року зросла кількість українських чоловіків, які нелегально перетинають кордон з їхньою країною. Такі дані наводять у порівнянні з аналогічним періодом за 2023-й. 

Нагадаємо, туристичні стежки в Карпатах стали небезпечними, ведмеді змінили поведінку через ухилянтів. А у поліції назвали головних схемщиків, які переправляють втікачів за кордон, та вразили ростом тарифів на переправу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube