Після тривалого мовчання та серії дуетних релізів «ОЧІ В ОЧІ» повертаються — але вже в оновленому форматі, який точно здивує слухачів. Відтепер у звучанні гурту більше немає чоловічого вокалу. Оля Воробйова стає єдиним голосом проєкту, виступаючи разом із живим бендом.
ТОП-5 ПОЛІТИКІВ УКРАЇНИ З НАЙВИЩИМ РЕЙТИНГОМ
SOCIS - березень 2026
1
Зеленський
22,6%
2
Залужний
19,3%
3
Буданов
10,5%
4
Порошенко
7,4%
5
Терехов
4,4%
Яке місце Україна посяде на Євробаченні
Від нашої країни їде співачка Leleka
голосів
Ліквідувати блок-пости в тилових регіонах
Заощадити гроші бюджету та громадян
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Що слухає Україна
10 найпопулярніших пісень за даними Apple Music
1
let me be
The Second Voice
2
Фанат
Alena Omargalieva
3
Сльозка
Кажанна
4
Loco Loco
Gordo, Reinier Zonneveld
5
Мальборо
Sayan
6
Кукла
Diskoteka Avariya, Vonamour
7
Ікона
Ivan Liulenov
8
Феникс
Bearwolf
9
Take Me There
Da Ti
10
Dracula (Jennie Remix)
Tame Impala, Jennie
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
29.04.2026
Вплив Овна значно посилиться, цей вплив відчуватимуть всі інші знаки Зодіаку
Трамп наполягяє, щоб Україна погодилася на невигідний мир. Як нам бути?
голосів
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
627.83
DOGECOIN (DOGE)
0.1
THETA (THETA)
0.21
LITECOIN (LTC)
55.99
BITCOIN (BTC)
77272.22
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$31 800 млрд.
2
Китай
$19 000 млрд.
3
Німеччина
$4 700 млрд.
4
Японія
$4 100 млрд.
5
Індія
$4 000 млрд.
6
Велико-британія
$3 900 млрд.
7
Франція
$3 400 млрд.
8
Італія
$2 500 млрд.
9
Канада
$2 300 млрд.
10
Бразилія
$2 200 млрд.
Кулінарний рецепт від Інформатора
Ума Турман показала основну страву, яка завжди допомагає їй схуднути до літа
Акторка дотримується різних дієт, але серед усього різноманіття страв їй найбільше подобається легкий суп з тофу та шиїтаке. Він готується за лічені хвилини, виходить дуже легким, але при цьому поживним.
Зеленський, Трамп, Сі та Моді: прогноз для світу на 2026 рік від The Economist
Обкладинка про те, що 2026 стане роком великої конкуренції й великої невизначеності, де військові, технологічні, гуманітарні, економічні і екологічні процеси переплітаються в один клубок, і Україна у самому центрі
Англомовний журнал The Economist 13 листопада представив обкладинку-прогноз на 2026 рік. За словами редактора Тома Стендіджа, в щорічному посібнику під назвою "The World Ahead 2026" ("Світ у 2026 році") викладено десять тенденцій, вартих уваги наступного року.
Фото: The Economist
У виданні розповіли, що в цьогорічному випуску путівника розглянули за допомогою запрошених експертів глобальні перспективи у світовій політиці, економіці, технологіях і культурі. Редактор посібника Том Стендідж пише, що головним фактором, що впливав на світові справи у 2025 році, був президент США Дональд Трамп, і ця тенденція збережеться й наступного року. Автори "The World Ahead 2026" виділили 10 тем провідних тем:
250-річчя США — в путівнику зазначається, що республіканці та демократи у Штатах по-різному описуватимуть країну у її річницю, та вердикт щодо її майбутнього винесуть виборці на проміжних виборах у листопаді. Втім Трамп продовжить свою політику запровадження тарифів і виконавчих указів, навіть якщо демократи дістануть більшість в Палаті представників;
Геополітичний дрейф — частина експертів вважає, що світ перебуває у стані нової холодної війни між очолюваними США та Китаєм блоками, інша частина — що угода Трампа розділить Землю на американську, російську та китайську "сфери впливу". При цьому автори посібника вважають, що старий глобальний порядок продовжить розпадатися, але "коаліції охочих" укладатимуть нові угоди про оборону, торгівлю та клімат;
Війна чи мир — за прогнозом The Economist, конфлікти в Україні, Судані та М'янмі триватимуть, РФ і Китай влаштовуватимуть провокації на півночі Європи та в Південнокитайському морі, а також напруженість зростатиме в Арктиці, на орбіті планети, на дні моря та в кіберпросторі;
Проблеми для Європи — європейські країни мають збільшити витрати на оборону та утримати США на своєму боці, при цьому стимулювати економічне зростання та боротися з дефіцитами;
Можливості Китаю — політика Трампа "Америка понад усе" відкриває для КНР змогу посилити свій глобальний вплив і укласти низку угод, особливо на глобальному півдні;
Економічні проблеми — на думку авторів посібника, тарифи Трампа сповільнять глобальне економічне зростання та підвищать ризик кризи на ринку облігацій;
Занепокоєння щодо штучного інтелекту — автори путівника припускають, що масові інвестиції США у ШІ можуть приховувати економічну слабкість країни. Також можуть поглибитися хвилювання щодо впливу штучного інтелекту на нестачу робочих місць;
Кліматичні зміни — експерти зазначили, що на всьому глобальному півдні процвітають чисті технології, та попри ненависть Трампа до відновлювальних джерел енергії глобальні викиди, ймовірно, досягли свого піка;
Спортивні цінності — Чемпіонат світу з футболу 2026 року спільно приймають США, Канада та Мексика, які мають напружені відносини;
Препарати для схуднення — за прогнозами експертів, на заміну "Оземпіку" можуть з'явитися дешевші GLP -1 у формі таблеток, що розширить доступ до таких медикаментів.
Що є на обкладинці-пророцтві для України
“Світ – у турбулентності, а візуальна карта майбутнього відображає наш посил останніх років: «Буде гірше». І це не про песимізм, а про важливість адаптивності. Танки (які ще танки?), ракети, міграційні потоки, дрони, підводні човни, супутники, ліки, роботи, гроші — змішане, взаємопов’язане, напружене. Головний символ — кулак, який виривається з середини планети. Це про (черговий) великий політичний рік: 2026 буде роком виборів у неспокійних демократіях і традиційних автократіях з вуличними протестами і непередбачуваними результатами”, - прокоментував обкладинку економіст та футуролог Андрій Длигач.
Він зазначив, що:
Війна тепер не окремі події, а повʼязані елементи глобальної системи. США (сьогодення), Китай (майбутнє), Росія (відмираюче минуле) — три епохи технологічних війн. Дрони, роботизовані системи, ракети, супутники — як реальність війни.
Економічне бурління: долар, юань, крипто — редакція The Economist можливо натякає на боротьбу валют/систем (юанізація того, звідки виходить долар) і розгортання боргової кризи. 2026 буде роком фондових криз, прощання з «нормальністю» і пошуку нового балансу (реальне — віртуальне).
Біотехнології, longevity (і пігулки для схуднення) і медицина — нові пріоритети боротьби за майбутнє. На обкладинці — ДНК, капсули, медичні символи. До речі, фінальним акордом перед фазовим переходом може бути саме демографічна криза. А вже потім і розчинення Гольфстріму (метафора з кубиком льоду, що тане).
Міфологічний/античний мотив корабля. У грецьких міфах корабель часто символізує державу. Тут — можливо — світовий порядок, що пливе інерційно, всупереч штормам. Або виклик демократіям. Або цивілізаційний цикл: від порядку — до хаосу — і назад.
Тортик і 250 свічок - це річниця підписання Декларації незалежності США. Чи встигнуть трамп-бальну залу побудувати?
Карта торгових воєн, яка чітко ділить світ на щільну групу Сі+ і розпорошену групу Трамп, Моді, Мелоні (?). Характерно, що Зеленський далі, за їхніми спинами і ближче до корабля.
Контейнеровоз під прицілом — нові логістичні кризи? Цілком вкладається і в наші сценарії.
Масові скорочення через AI (прогнози OECD) vs багато спортсменів (але не зимових видів спорту — Олімпіада цього року саме зимова): трансформація зайнятості?
І про політичний футбол (планета як м'яч).
“Світ пришвидшують до рівня, до якого людство вже не встигає адаптуватися. Отже дно — і перехід — все ближче. Власне, обкладинка про те, що 2026 стане роком великої конкуренції й великої невизначеності, де військові, технологічні, гуманітарні, економічні і екологічні процеси переплітаються в один клубок. І Україна точно не на периферії цих процесів. Україна у самому центрі. Отже, це шанс — черговий — набути більшої субʼєктності”, - написав Андрій Длигач.
Подивитися на обкладинку минулого року та визначити, наскільки точними були прогнози, можна за посиланням.
Слідкуйте за нами у Telegram
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна