Більшість чоловіків, що намагаються незаконно перетнути кордон, затримують
Щодня близько сотні ухилянтів намагаються незаконно перетнути кордон України. Більшість з них затримують прикордонники. Але певній кількості чоловік все-таки вдається втекти до країн-сусідів.
Відповідною статистикою поділився начальник відділу організації прикордонного контролю ДПСУ Ігор Матвійчук в інтерв'ю "Львівичу". За його словами, ця цифра була сформована за показниками західної та південної ділянки кордонів України. Також врахували дані, що передали прикордонники країн-сусідів.
"На ПП їх не порахуєш, бо вони залишаються латентними, а ті, хто щоденно затримуються, і ті, про кого повідомляють прикордонники країн-сусідів, то це більше ста чоловіків", – сказав Матвійчук.
За його словами, виявити та затримати більшість ухилянтів на кордоні вдається завдяки новітнім засобам, якими оснастили прикордонників. Йдеться про дрони, тепловізори, фотопастки. Матвійчук нагадав, що після затримання на ухилянтів оформлюють адмінпротоколи, а організаторам схем втечі загрожує кримінальна відповідальність.
З кожним днем число інцидентів з затриманням ухилянтів на кордоні зростає. До того ж все частіше трапляються випадки, коли одночасно намагаються перетнути кордон великі групи чоловіків, що тікають від мобілізації. Нещодавно на кордоні з Молдовою прикордонники виявили 47 українських чоловіків, що хотіли незаконно виїхати з України. Їх супроводжували 7 організаторів. Кожен чоловік заплатив за послуги виїзду від 5 до 10 тисяч доларів.
У травні на Одещині затримали одразу 11 чоловік, які намагалися незаконно потрапити до Молдови. А напочатку червня на Закарпатті угорські прикордонники затримали вантажівку ГАЗ-66 з чорними військовими номерами, яка прорвала кордон України. У ній перебувало 32 українських громадянина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.