«Я сказав Путіну: "Якщо ти увійдеш в Україну, я розбомблю до біса Москву. Кажу тобі - у мене не буде вибору". А він такий: "Не вірю тобі". А я йому: "Ще як". Він знову: "Не вірю". Але правда в тому, що він повірив мені... ну, на 10%»
«Раз в житті» - це романтична композиція у стилі синті-поп 80-х. Легкий саунд, ліричний настрій, а слова «Я тобою захворів, як буває раз в житті, що лікар не допоможе» — своєрідна відсилка до торішнього хіта співака «Рана».
В цей народилися українська поетеса Олена Герасим'юк та український поет, журналіст Олександр Тарковський - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на неділю, 3 вересня
У неділю, 3 вересня, українці відзначають День підприємця, а православна церква згадує мученика Анфима Нікомидійського та інших мучеників, зокрема діву Домну які постраждали під час гонінь на християн при імператорах Діоклетіані і Максиміані. Згідно з прикметами цього дня можна визначити яким буде перший місяць осені та зима.
Іменини сьогодні святкують Андрій, Василь, Василина, Володимир, Домініка, Іван, Ілля, Костянтин, Михайло, Микола, Олексій, Петро, Роман, Сергій, Юхим.
У народі дату 3 вересня називали днем Домни. Анфім народився в Нікомідії, з юних років вирізнявся чеснотою. Прийняв священичий сан і після смерті глави Нікомідійської церкви Кирила був обраний єпископом.
Постраждав під час Великого гоніння на християн при імператорах Діоклетіані та Максиміані. Переслідування християн особливо посилилися, коли в німідійському палаці імператора Діоклетіана сталася пожежа. Язичники звинуватили християн у навмисному підпалі та виявили по відношенню до них нечувану жорстокість.
Щоб осінь пройшла благополучно, у цей день наводили порядок в домі. Оскільки старі речі асоціювалися у наших предків з початком осені та старінням року, господині палили та прибирали все непотрібне і таким чином налаштовувалися на оновлення.
Починаючи з 1999 року у першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Рішення про святкування цієї дати було прийнято у жовтні 1998 року президентом Леонідом Кучмою. Цим наказом він визнав вагомий вплив усіх форм підприємництва на розвиток національної економіки.
Традиційно, та не в цьому роцы, з нагоди святкування цього дня у великих містах України проходять виставки товарів вітчизняних виробників та форуми, на яких виступають відомі підприємці. Також відбуваються урочисті заходи в меріях та інших органах влади з метою вручення відзнак підприємцям, які зробили внесок у добробут країни. Робиться наголос на те, що підприємці є надійними платниками податків, які формують державний бюджет.
Щороку 3 вересня відзначає свій День міста - місто Шостка (Сумська область). Перша згадка про Шостку відноситься до 1739 р., коли за указом Сенату на лівому березі річки Шостки, одного з приток Десни, був побудований пороховий завод. Разом із заводом виник і посад розміром у квадратну версту, із чотирма заставами. Жили та працювали тут майстрові, солдати, селяни навколишніх сіл.
Життя сучасних жінок важко уявити без бюстгальтера. Тому щороку 3 вересня світ відзначає День народження бюстгальтера.
3 вересня 1914 року американська винахідниця Карес Кросбі (Мері Фелпс Джейкоб) отримала патент на свій винахід. Це була конструкція із носових хустин і кольорових стрічок. Усі жінки до цього часу користувалися жорсткими корсетами. Чоловік винахідниці, який тоді працював у фірмі, що виготовляла корсети, запропонував своєму керівництву винахід дружини, і ті викупили патент за 1500 доларів.
День хмарочоса відзначається міжнародною спільнотою 3 вересня - це чудова нагода дати достойну оцінку архітектурним дивам та справжнім подвигам сучасної інженерної справи.
До Дня хмарочоса ви маєте змогу відвідати місця з цими дивовижними будівлями у своєму місті. Якщо ж ви мешкаєте в маленькому населеному пункті, то в цей день відвідайте найближче місто з могутніми спорудами.
Відкриття молекули ДНК було зроблено зовсім нещодавно. 1953 року її існування було передбачено двома вченими - Френсісом Кріком та Джеймсом Уортсоном. Проте унікальність та неповторність цієї спіральної структури значно пізніше зміг відкрити Алек Джеффріс, а саме - 3 вересня 1984 року. З того часу у світі щороку цього дня відзначається День відкриття унікальності ДНК.
Подальші дослідження ДНК дають велику перспективу в медицині. Якщо вдало внести зміни у генетику людини, то можливо повністю позбавити людство від генетичних захворювань, раку тощо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.