У Кіма зʼявився власний ШІ для Миколаївщини: що вміє Хвилька

Перший в Україні ШІ-консультант Миколаївщини натренований на відкритих даних та навчатиметься із запитів мешканців і гостей області

Хвилька, ШІ
На Миколаївщині з'явився чат-бот ШІ Хвилька. Колаж: Інформатор

Миколаївщина стала першою областю України, у якої з'явився власний асистент на основі штучного інтелекту. Він отримав назву "Хвилька". Бот тренується на відкритих даних Миколаївщини.

Він навчатиметься із запитів мешканців і гостей області. Про це повідомив заступник начальника Миколаївської ОВА з цифровізації В’ячеслав Базаренко у Facebook.

ШІ-консультант наразі продовжує навчатися, але вже має низку вмінь. Зокрема:

  • відповідати на запитання про історію Миколаївщини;
  • пояснити про державні послуги для населення;
  • допомагати з туристичними маршрутами;
  • консультувати з медичних питань (загальна інформація);
  • розповідати про визначні місця регіону.

"Я - Хвилька, сучасна цифрова помічниця Миколаївської області. Я створена, щоб швидко та просто відповідати на всі ваші запитання про Миколаївщину. Зараз я тільки вчуся. Можна сказати, що я зараз на рівні третього класу. Але я швидко розвиваюся та скоро буду знати про Миколаївщину все", - представляє себе ШІ-асистент.

У Кіма зʼявився власний ШІ для Миколаївщини: що вміє Хвилька 1

Зазначається, що кожен гість області отримає SMS із вітанням від Хвильки та посилення на чат-бот. За словами заступника начальника ОВА, у роботі із застосунком Віталій Кім радив йому робити "зручно, просто і сучасно як ти бачиш!".

"Ми створили Хвильку як простий, зручний і сучасний інструмент для кожного. Це не просто чатбот, це крок до нової якості цифрової взаємодії в області. Вона постійно навчається й уже зараз може стати надійним помічником для мешканців і гостей регіону", - додав Базаренко.

ШІ в Україні

Міністерство цифрової трансформації України розпочало розробку української великої мовної моделі. Вона буде навчатися на унікальному масиві українських даних, щоб краще розуміти український контекст. А першу версію моделі штучного інтелекту планують представити до кінця 2025 року.

Понад половина співробітників в українських компаніях регулярно залучають штучний інтелект (ШІ) для виконання різних офісних завдань. Використання технологій ШІ допомагає значно скоротити час на рутинні операції та підвищити ефективність роботи. Зокрема, 55% опитаних заявили, що регулярно використовують штучний інтелект для обробки інформації, роботи з текстами, а також фото- і відеоконтентом.

Також українська воєнна розвідка показала новий російський ударний безпілотник V2U зі штучним інтелектом. Його російська армія активно використовує на Сумському напрямку. Дрон переважно складається з компонентів китайського виробництва.

Крім того, Міністерство цифрової трансформації України тестує власного ШІ-асистента в застосунку "Дія". Першою послугою стане довідка про доходи, що автоматизує звичні бюрократичні процеси. Окрім того, штучний інтелект планують використовувати для протидії ворожим безпілотникам.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube