Попри офіційну зарплату в межах 50 тисяч гривень на місяць, родина полковника Олексія Єлхіна мешкає в будинку за 20 мільйонів і катається на Mercedes за 200 тисяч доларів
Попри скромний офіційний дохід, родина полковника Національної поліції Олексія Єлхіна має в розпорядженні вражаючі активи - від люксових автівок до величезного маєтку з басейном на околиці Києва. Водночас більшість цього майна оформлено не на самого посадовця, а орендовано або належить родичам. Джерела доходів - туманні, а відповіді на запитання уникають усі учасники цієї історії.
Як повідомляють розслідувачі hromadske, полковник Олексій Єлхін, який наразі працює головним оперуповноваженим Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, за рік отримує близько 600 тисяч гривень. Але за родинним бюджетом це не дуже відчутно. Дружина Марія, згідно з деклараціями, із 2020 по 2024 роки офіційно заробила майже 30 мільйонів гривень, а до кінця 2024-го в подружжя накопичилось $330 тисяч готівкою.
Одним із найдорожчих елементів стилю життя є Mercedes-Benz G-Class 2023 року. Автівку орендує Марія Єлхіна у фірми "Трумекс Плюс", що належить жінці, яка, за словами її чоловіка, працює прибиральницею на підприємстві з виробництва напівфабрикатів.
Авто було куплене компанією всього за тиждень до того, як його передали в оренду. При цьому вартість оренди, за словами поліції, становила лише 3 тисячі доларів на місяць, хоча на ринку ціна починається від шести.
Журналісти hromadske не змогли знайти жодної інформації про діяльність компанії, яка володіє машиною. За словами юристів, така схема може свідчити про спробу приховати справжнього власника майна.
Подружжя Єлхіних мешкає у маєтку площею 455 м² із басейном і прибудовами. Його ринкова вартість - понад 750 тисяч доларів.
Утім, у декларації за 2021 рік про користування будинком не було жодного слова. Пізніше він з’явився як об’єкт оренди - з липня 2022 року.
Будинок оформлений на фірму "Тененсі Хаус", яку створили за кілька днів до купівлі об'єкта. Директорка фірми до цього перебувала на обліку в центрі зайнятості, а іпотеку на 30 мільйонів гривень (на той самий будинок) її компанія сплатила менш ніж за пів року. На питання журналістів про походження коштів Шевченко відповідала неохоче, а згодом перестала коментувати ситуацію взагалі.
Марія Єлхіна активно веде сторінку в Instagram, демонструючи подорожі, яхти, елітні ресторани й бодибілдинг. Сама себе вона презентує як консультантку з податків, хоча відповідний сайт з’явився лише в червні 2025 року. Ще кілька місяців тому в неї було менше 1,5 тис. підписників.
ФОП Марії зареєстрований під видом діяльності "рекламні агентства". Але свідчень про наявність великого чи навіть помітного бізнесу в публічному просторі знайти не вдалося. Водночас саме на цей ФОП припадає левова частка сімейних доходів.
Мати полковника, Ірина Єлхіна, за останні кілька років придбала два елітних авто (INFINITI та Lexus), три квартири на майже 300 квадратів, а також понад 40 земельних ділянок на 80 гектарів. Вона теж має ФОП, зареєстрований у той самий день, що й у Марії, і теж під видом "рекламна діяльність". Проте інформації про надані нею послуги в інтернеті немає.
Нацполіція надала відповідь на запит журналістів, пояснивши, що:
Однак питання про справжнє походження активів залишається відкритим.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо очільника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка. Йому інкримінують незаконне збагачення на суму понад 72 мільйони гривень. Окрема стаття - подання недостовірних даних у деклараціях.
Нагадаємо, що екс-перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради Геннадій Гуфман продав свій маєток родині однопартійця у 5 разів дешевше ринкової вартості - теж депутата облради.
Національне агентство з питань запобігання корупції у 2024-2025 роках розпочало повні перевірки 23 декларацій посадовців ТЦК та СП. Через це було виявлено ознаки недостовірних відомостей на понад 28,5 млн грн. Крім того, знайшли ознаки незаконного збагачення на понад 5,6 млн грн та необґрунтованих активів на понад 2,6 млн грн.