Витяг з Реєстру може використовуватися на території України для підтвердження відповідного статусу
Українці можуть отримати відомості з Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Послуга надається незалежно від зареєстрованого місця проживання — у будь-якому ЦНАПі. Про це повідомили у Департаменті надання адміністративних послуг Одеської міської ради.
Єдиний державний реєстр ветеранів війни – офіційна електронна база даних, в якій зберігають інформацію про людей зі статусом:
ветерана війни (учасника бойових дій, війни, людей з інвалідністю внаслідок війни); постраждалого учасника Революції Гідності; члена родини загиблих (померлих) ветеранів; члена сім’ї загиблих захисників та захисниць. ЄДРВВ підтверджує, що людина має статус, який надає право на пільги та соціальні гарантії. Цей документ також потрібен для оформлення компенсацій членами родин захисників, які зникли безвісти чи потрапили в полон. Звернувшись до Центру надання адміністративних послуг, можна отримати витяг з ЄДРВВ незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).
Документ може отримати особа, її законний представник або інший представник, а також член сім’ї (чоловік, дружина, батьки, законний представник дитини (до 18 років), неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням) особи, яка потрапила в полон держави-агресора або набула статусу зниклої безвісти за особливих обставин.
До запровадження автоматичної верифікації відомостей один із членів сім'ї полоненого або зниклого безвісти ветерана війни для ідентифікації пред'являє адміністратору ЦНАП паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та такі підтверджуючі документи:
Документ, що посвідчує особу громадянина України, або тимчасове посвідчення громадянина України (для громадян України), посвідка на постійне проживання, посвідчення біженця, або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або документа, який надає повноваження законному представнику або іншому представнику представляти заявника (договір про надання послуг з патронату над дитиною, договір про патронат над дитиною або наказ служби у справах дітей, рішення районної ради про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя, акт про факт передачі дитини, рішення суду про встановлення опіки, рішення суду про усиновлення, наказ служби у справах дітей, посвідчення опікуна, рішення суду про призначення опікуна, рішення суду про призначення піклувальника, посвідчення піклувальника, рішення про влаштування дитини до будинку сімейного типу або
прийомної сім'ї, належним чином завірена копія нотаріальної довіреності), оформленого відповідно до законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої
особи)
Витяг з Реєстру може використовуватися на території України для підтвердження відповідного статусу.
Раніше ми писали, що Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №4380 "Про адміністративний збір". Він передбачає визначення переліку базових послуг у ЦНАПах та механізм їх оплати, водночас зберігаючи безкоштовність соціально значущих послуг.
Документ визначає єдині засади та критерії платності й безоплатності адміністративних послуг, порядок встановлення конкретних розмірів адміністративного збору, а також процедуру його сплати. Законопроєкт передбачає чітко визначені розміри адміністративного збору за понад 170 найпопулярніших адмінпослуг. Безоплатними залишаються послуги у сферах:
"Загальним правилом є компенсаційний підхід до визначення розміру адміністративного збору — не вище рівня фактичної собівартості послуги", - вказали у повідомленні.