Анонімно та онлайн: як українцям з окупованої території вступити до вишів України

Сьогодні в Україні діють спрощені умови вступу до українських ЗВО для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій

Підліток за комп’ютером Фото: Getty Images
Підліток за комп’ютером Фото: Getty Images

Україна чекає на вступників з тимчасово окупованих територій. Держава гарантує можливість безпечного і безкоштовного вступу до українських закладів вищої освіти. Як скористатися можливістю, 9 липня розповідає медіаофіс Міністерства розвитку громад та територій України.

“Щороку тисячі молодих людей з тимчасово окупованих територій (ТОТ) обирають українську освіту. Проте молодь, яка залишається на ТОТ, може не знати про порядок виїзду в Україну та вступу до закладів вищої освіти (ЗВО). Сьогодні в Україні діють спрощені умови вступу до українських ЗВО для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій. Якщо у вас є друзі чи знайомі, що проживають на тимчасово окупованих територіях – поділіться з ними інформацією про можливість вступу до українських закладів вищої освіти”, - йдеться в повідомленні.

Для молодої людини, яка виїхала з тимчасово окупованої території, при вступі до українського закладу вищої освіти буде забезпечено:

  • анонімність та супровід і допомогу під час проведення вступної кампанії;
  • проживання в студентському гуртожитку на час вступу та під час навчання;
  • допомогу в оформленні всіх необхідних українських документів;
  • щомісячну стипендію (соціальну або академічну при успішному виконанні навчального плану).

Вступ до закладу вищої освіти здійснюється на спрощених умовах:

  • сертифікат Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) чи Національний мультипредметний тест (НМТ) - не обовʼязкові;
  • якщо немає українського паспорта - достатньо свідоцтва про народження;
  • подача документів і складання вступних іспитів (у формі співбесіди) - можлива онлайн.

Детальна інформація про можливість безпечно виїхати з ТОТ, умови вступу до закладів вищої освіти в Україні та контакти для звʼязку зібрана за цим посиланням. Покрокову інструкцію для вступників з тимчасово окупованих територій та інформацію про університети шукайте на Abit.org.

Діти з тимчасово окупованих територій можуть отримати українську освіту

Дітям на тимчасово окупованих територіях доступна українська освіта. Навіть, якщо немає стабільного інтернету чи можливості приєднуватися до онлайн-уроків, можна скористатися послугою педагогічного патронажу.

Педагогічний патронаж – це індивідуальна підтримка для дітей на тимчасово окупованих територіях. Вона передбачає:

  • персональний розклад;
  • зв’язок з учителем;
  • адаптацію до безпекових умов і потреб дитини.

Щоб подати заявку на навчання, оберіть школу на registry.edbo.gov.ua у розділі "Заклади загальної середньої освіти" та сконтактуйте з адміністрацією. 

Педагогічний патронаж — це форма організації освітнього процесу, яка забезпечує здобуття освіти учнями, які з різних причин (стану здоров’я, особливих освітніх потреб, обставин сімейного або соціального характеру, тимчасової окупації територій) не можуть навчатися у класі. Вона дає змогу опанувати освітню програму індивідуально або в малих групах.

Для зарахування на педагогічний патронаж не потрібно надавати жодних додаткових підтверджувальних документів, якщо дитина перебуває на ТОТ, варто заповнити заяву за зразком. Переведення на цю форму освіти можливе впродовж навчального року — без обмеження в часі.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube