У Британії вперше народилася дитина з ДНК трьох людей

Цю методику вперше застосували в Ньюкаслі

Народження дитини з ДНК трьох людей
У Великобританії народилася перша дитина з трьома ДНК

У Великій Британії вперше народилася дитина, чия ДНК походить від двох батьків і приблизно на 0,1% — від жінки-донора. Новаторська методика має на меті запобігти народженню дітей з руйнівними мітохондріальними захворюваннями. Вони невиліковні та можуть призвести до смерті за кілька днів або навіть годин після народження.

Про це пише BBC. Деякі сімʼї втратили багато дітей, і цей метод розглядається як єдиний для них варіант мати власну здорову дитину.

Мітохондрії — це крихітні відсіки в майже кожній клітині організму, які перетворюють їжу на придатну для використання енергію. Дефектні мітохондрії не можуть забезпечити організм енергією і призводять до пошкодження мозку, виснаження мʼязів, серцевої недостатності та сліпоти. Вони передаються тільки від матері. Отже, лікування мітохондріальним донорством — це модифікована форма ЕКЗ, що використовує мітохондрії зі здорової донорської яйцеклітини. Однак мітохондрії мають власну генетичну інформацію, або ДНК. Це означає, що технічно діти, які зʼявляються за допомогою цієї технології, успадковують ДНК від своїх батьків і трохи від донора. Це постійна зміна, яка передаватиметься з покоління в покоління.

Цю методику вперше застосували в Ньюкаслі. А у 2015 році у Великій Британії ухвалили закони, що дозволяють створювати таких дітей. Управління із запліднення та ембріології людини (HFEA) стверджує, що станом на 20 квітня 2023 року народилося "менше п’яти" немовлят. Воно не надає точних цифр, щоб запобігти ідентифікації сімей. Ці обмежені подробиці з’явилися після запиту Freedom of Information газети Guardian.

"Новина про те, що у Великій Британії народилася невелика кількість дітей з донорськими мітохондріями, є наступним кроком у тому, що, ймовірно, залишиться повільним і обережним процесом оцінки та вдосконалення мітохондріального донорства", — сказала директорка Progress Educational Trust Сара Норкросс.

Команди в Ньюкаслі не повідомляли жодних подробиць, тому досі невідомо, чи ця техніка була успішною. Професор Робін Ловелл-Бедж з Науково-дослідного інституту Френсіса Кріка сказав: "Буде цікаво дізнатися, наскільки добре спрацювала техніка мітохондріальної замісної терапії на практичному рівні, чи не хворіють діти на мітохондріальні захворювання та чи існує якийсь ризик, що у когось із них виникають проблеми пізніше в житті". Технічно існує ризик "реверсії", коли будь-які дефектні мітохондрії, які переносяться, можуть збільшити кількість і все одно призвести до захворювання.

Перша дитина народжена за методом залучення ДНК трьох батьків

Перша у світі дитина, створена з використанням спірного методу штучного запліднення, який залучає ДНК трьох батьків, народилася в Мексиці Це сталося у вересні 2016 року

Раніше ми писали, що пʼята людина у світі одужала від ВІЛ. Крім того, США вирішили розсекретити результати розслідування про походження коронавірусу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube