Перевір себе: шість ознак того, що ви стаєте ненажерою

Бажання з'їсти найбільший шматочок торта, а потім ще цукерки та інші солодощі треба розглядати як проблему

Продукти харчування
Вживання їжі має бути нормованим

Наразі у суспільства чимало різних психологічних проблем. Одна з них – харчова залежність. Постійні походи до холодильника чи шухлядки с солодощами свідчать не про голод, а про компульсивне переїдання. Таким чином людина намагається втамувати внутрішні страхи чи закрити пустоти. 

Психологи говорять, що харчова залежність гірша за алкоголізм чи паління і на її подолання треба тривалий час. Зрозуміти, чи є у вас харчова залежність доволі просто. Як пише видання Telegraph, існує шість ознак цієї психологічної проблеми, яка притаманна як дорослим, так і дітям. Тому варто їх прочитати та зрозуміти, чи варто вам звертатись до психолога, щоб позбавитись залежності. Адже наслідки у неї доволі серйозні – від нервовості до ожиріння, від проблем з серцем до діабету.

Як зрозуміти, що у вас харчова залежність?

Знаєте про залежність, але не змінюєте нічого
Знаєте про залежність, але не змінюєте нічого

1. Перед деякими продуктами не можете встояти

Спочатку варто зрозуміти, про яку їжу ви весь час думаєте. Також можна згадати продукти, які ви можете їсти у неймовірних кількостях. Це можуть бути як солодощі, так і м'ясо, газовані напої, снеки та інші страви, які, на перший погляд, здавались не шкідливими.

2. Завжди тягнетесь за наступним шматком 

Харчова залежність не виникає тут і одразу. Спочатку ви просто їсте шматок торта, а потім вам його мало і ви тягнетесь за наступним. Кількість спожитої їжі зростає, а ви все одно не можете задовольнити свої потреби. 

3. Їжа понад усе

Ви ставите їжу на перше місце. Заради смачної страви ви відмовляєтесь від свого хобі, спілкування з друзями чи родиною, роботи та відпочинку. Так, ви можете за це відчувати сором, але не здатні щось змінити. Навіть попри внутрішній діалог, де ви намагаєтесь присоромити себе за надмірне споживання їжі. Проте вже за годину чи дві робити те саме, віддаєте перевагу продуктам.

4. Не можете утриматися від їжі

Ви повністю втрачаєте контроль, коли бачите їжу. Можете придбати печиву чи інші продукти для когось з родини чи колег, але з'їсти дорогою, виправдовуючи себе чи то голодом, чи то неважливістю пригостити іншу людину. Навіть спроби лишити хоч трошки іншим закінчуються повним фіаско. 

5. Починаються головні болі і занепад сил, коли відмовляєтесь від їжі

Звісно ви неодноразово намагались змінити харчові звички і обмежити споживання продуктів, особливо солодощів. Але це викликає головні болі і мігрені, призводить до занепаду сил і пригніченого настрою. Можуть навіть початись шлунково-кишкові розлади, з'явитись тривожність та сплутаність свідомості. І єдине, що допомагає знову відчувати себе гарно – повернути солодощі у раціон.

6. Знаєте, що їжа шкодить вам, але вас це не хвилює

Попри усвідомлення, що їсте багато їжі і від цього вже маєте певні проблеми, але все одно продовжуєте потурати цій згубній звичці. 

Як боротися з харчовою залежністю

Усвідомте проблему і почніть робити кроки до її подолання
Усвідомте проблему і почніть робити кроки до її подолання

Перш за все, треба усвідомити існування проблеми і спробувати відмовитись від шкідливої їжі (солодощів, фастфуду, снеків тощо), з якою у вас стався зв'язок психологічний. Поговоріть з родиною і запропонуйте її виключити з раціону, щоб не було спокус вдома. Замініть їх фруктами чи овочами, але у їх споживанні теж треба знати міру. 

Як говорять психологи, чим довше ви не їсте шкідливі продукти, тим легше вам стає. Але, якщо ви приймаєте ліки від діабету чи підвищеного артеріального тиску, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж скорочувати кількість цукру та вуглеводів у своєму раціоні, оскільки може знадобитися коригування дозування ліків.

Проте якщо навіть після виконання цих порад ви все одно не можете впоратись з залежністю, то зверніться до фахівців. 

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube