Заплатять пасажири: Uklon готовий самостійно стягувати податок з таксистів

Uklon працює як із ФОПами, так і з фізособами. Більшість активних водіїв зараз – це саме фізособи без статусу ФОП

Таксист Фото: Uklon
Таксист Фото: Uklon

Найбільший в Україні сервіс замовлення авто Uklon готовий виконувати норми майбутнього закону, який зобов'яже цифрові платформи стягувати податок з доходів їхніх користувачів. Про це сказав гендиректор Uklon Сергій Гришков у інтерв'ю Економічній правді, опублікованому 9 липня.

Сергій Гришков зазначив, що Uklon підтримував ініціативу Міністерства фінансів прийняти закон, який зобов’яже платформи самостійно звітувати в податкову про доходи водіїв і сплачувати за них податки. Експерти Uklon входили в робочі групи.

“Це насправді важливо для ринку, для держави й для прозорої конкуренції. Законопроєкт внесли в євроінтеграційний пакет, отже він у пріоритеті. Ми як компанія минулого року сплатили податків на понад 680 мільйонів гривень. Але є велика частина самозайнятих водіїв (які не зареєстровані як ФОП). І саме для них важливо створити зрозумілу систему”, - каже Сергій Гришков.

Він вважає, що з прийняттям закону доходи водіїв не знизяться.

“Наприклад, у Києві комісія платформи становить 23%. Але є додаткові комісії – наприклад, за безготівкові платежі через фінансових партнерів. Це ще плюс 2-3%, тому деякі водії сприймають це як 25%. Та в різних містах комісії різні: у маленьких – можуть бути й 12%, а в прифронтових – ще менші. У законопроєкті прописано: 5% з доходу водіїв + 5% військовий збір. Це не накладається на нашу комісію – це інша частина. І вона не означає автоматичного зменшення доходу водія. Дохід водіїв – це змінна величина, яка залежить від середнього чеку, попиту й пропозиції. Тому ми завжди дивимось, як збалансувати тариф так, щоб водій не втрачав”, - каже Сергій Гришков.

Він підтвердив, що частину податкового навантаження можуть компенсувати клієнти.

“Середній чек зростає, бо зростає вартість пального, обслуговування авто, інші витрати. Це ринок, і ціна поїздки є інструментом регулювання”, - каже Сергій Гришков.

За його словами, Uklon працює як із ФОПами, так і з фізособами. Більшість активних водіїв зараз – це саме фізособи без статусу ФОП. Але важливо не їхня кількість, а обсяг їхніх поїздок.

“Можу сказати, що близько 30% водіїв роблять не більше 50 поїздок на місяць. Це не їхнє основне джерело доходу. Людина просто їде з роботи і бере замовлення по дорозі. Це підробіток. І з таким обсягом ніхто не піде реєструвати ФОП”, - каже Сергій Гришков.

При цьому він не вважає, що Uklon створив систему, яка де-факто сприяє ухиленню від сплати податків.

“Дивіться, це не лише про нас. Це особливість гіг-економіки загалом. Так працюють маркетплейси по всьому світу. Uklon – частина глобального тренду. Але ми за те, щоб все працювало "в білу". Саме тому ми серед тих, хто наполягає на врегулюванні цього питання”, - каже Сергій Гришков.

Що відомо про оподаткування клієнтів цифрових платформ

Кабінет Міністрів на засіданні 29 квітня схвалив проєкт закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи". 

Згідно із законопроєктом, оператори цифрових платформ будуть визначені податковими агентами та автоматично стягуватимуть податки з громадян, які отримують доходи від продажу товарів або надання послуг з їх використанням. Ставка податку становитиме 5%, додатково стягуватиметься 5% військового збору. Ця вимога поширюватиметься на операторів цифрових платформ, зареєстрованих як в Україні, так і за її межами, якщо доходи з їх використанням отримують резиденти України.

Йдеться про будь-який з таких видів діяльності, що здійснюється продавцем через платформу за винагороду:

  • надання в оренду нерухомого майна, у тому числі житлової та нежитлової нерухомості, а також будь-якого іншого нерухомого майна та місць для паркування;
  • особисті послуги;
  • продаж товарів;
  • надання в оренду транспортних засобів.

Активними продавцями для цілей оподаткування пропонується визначити продавця, що здійснив хоча б одну операцію протягом звітного періоду, за яку йому було виплачено або нараховано винагороду. Податкова зможе отримувати від банків інформацію щодо операцій за поточними рахунками підзвітних продавців, з урахуванням законів, що визначають порядок розкриття банками інформації, що містить банківську таємницю.

Своєю чергою фізичні особи – продавці мають відкрити окремий рахунок у банку для отримання виплат від цифрових платформ, якщо вони протягом року здійснили більше трьох продажів товарів через платформу, або продали товари чи послуги на суму понад 2 000 євро.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube