Яке сьогодні, 12 вересня, свято - Зміїний день та Міжнародний день в’язання гачком

В цей день народилися американський кіноактор Пол Уокер та польський письменник-фантаст Станіслав Лем - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на вівторок, 12 вересня

колаж
День фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України

У вівторок, 12 вересня, українці святкують День фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України, а православна церква вшановуює пам'ять священномученика Автонома Італійського. Священномученика Автонома в народі називали Артамоном. Згідно з прикметами, погода цього дня визначає, якою буде зима.

Іменини сьогодні святкують Олексій, Альберт, Опанас, Данило, Никодим, Семен, Федір, Юліан.

12 вересня - яке сьогодні церковне свято

Священномученик Автоном Італійський, єпископ
Священномученик Автоном Італійський, єпископ

12 вересня православна церква вшановуює пам'ять священномученика Автонома Італійського. Священномученик Автоном був єпископом Італії. Під час переслідування християн імператора Діоклітіана (284-305) святитель Автоном для користі Церкви залишив свою країну і оселився у Віфінії, в містечку Сорея у дивнолюбця Корнилія.

Святий Автоном ревно звершував своє апостольське служіння і звернув до Христа стільки язичників, що утворилася велика Церква, для якої він освятив храм в ім'я Архистратига Михаїла. До цієї Церкви святитель висвятив Корнилія спочатку в сан диякона, а потім у пресвітера. З проповіддю про Христа святитель Автоном відвідав також Лікаонію та Ісаврію.

Імператор Діоклітіан наказав схопити святителя Автонома, але він пішов у Клавдіополь на Чорному морі. Повернувшись на Сорею, святитель Автоном присвятив пресвітера Корнілія на єпископа. Сам він подався до Асії, а коли повернувся звідти, почав проповідувати в містечку Лімни, поблизу Сореї.

Якось новонавернені зруйнували ідольське капище. Язичники вирішили помститися християнам. Вибравши момент, коли святитель Автоном служив Божественну літургію, язичники напали на храм Архістратига Михаїла і після катувань убили святого Автонома, обігрівши вівтар церкви його мученицькою кров'ю. Діаконіса Марія витягла тіло святого мученика з-під купи каміння і зрадила поховання.

На його честь виникло свято Артемон Змійовик (або Зміїний день). Вважалося, що в цей день змії готуються піти на зимівлю, а тому великими скупченнями повзуть з полів в ліс.

Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою, то і осінь буде такою. День вважається вдалим для полювання та риболовлі. Тільки мисливці не боялися Зміїного дня ходити в ліс, але обов'язково взували високі чоботи. Також у цей день збирали урожай горобини. З ягід заготовляли компоти та варення на зиму, а також запікали пироги.

12 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Війська радіоелектронної боротьби є спеціальними військами, призначеними для забезпечення заходів із завоювання панування в ефірі, захисту своїх стратегічних систем управління військами і зброєю від навмисних перешкод противника
Війська радіоелектронної боротьби є спеціальними військами, призначеними для забезпечення заходів із завоювання панування в ефірі, захисту своїх стратегічних систем управління військами і зброєю від навмисних перешкод противника

12 вересня День фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України. Святкування Дня фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України було встановлено на 12 вересня наказом Міністра оборони України від 12 січня 2006 року № 9. Проте, у 2012 році було прийнято рішення про скасування цього свята, а також було здійснено тотальне скорочення всіх підрозділів РЕБ.

У липні 2021 року було відкрито нові школи підготовки кваліфікованих фахівців радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки.

Після початку широкомасштабного російського вторгнення у 2022 році були розгорнуті мобільні групи РЕБ для протидії БПЛА.

Наказом Головнокомандувача ЗСУ В. Залужного № 253 від 01.09.2021 "Про відзначення фахівців радіоелектронної боротьби Збройних Сил України" визначено дату 12 вересня.

Проблемою бідності в державах Півдня є не нестача потенціалу або здібностей, частіше за все проблемою є неповне використання та нераціональний розподіл ресурсів
Проблемою бідності в державах Півдня є не нестача потенціалу або здібностей, частіше за все проблемою є неповне використання та нераціональний розподіл ресурсів

12 вересня затверджене Міжнародним днем Організації Об’єднаних Націй по співпраці Південь-Південь. У 1974 році Генеральна Асамблея ООН затвердила створення спеціального підрозділу згідно з Програмою Розвитку ООН для сприяння технічної співпраці між державами, що розвиваються. Ця ініціатива стала причиною створення головного координаційного органу по співпраці Південь-Південь та трьохсторонній співпраці на міжнародній арені в межах системи ООН - Управління ООН по співробітництву Південь-Південь.

Співробітництво Південь-Південь - важлива ланка у міжнародних відносинах. Вона відкриває перед країнами з перехідною економікою чи економікою, яка розвивається, реальні можливості для поступового економічного зростання. Заручившись підтримкою, забезпечивши обмін знаннями та ідеями, країни Півдня здатні зміцнити свої позиції.

Дослідження продемонстрували, що усвідомленість при сучасному ритмі життя здатна змінити людський погляд на повсякденні речі і ситуації
Дослідження продемонстрували, що усвідомленість при сучасному ритмі життя здатна змінити людський погляд на повсякденні речі і ситуації

Кожен рік 12 вересня проводиться Міжнародний день усвідомленості. Вперше цей день провело у 2011 році видавництво Wisdom Publications, яке займається випуском сучасних і старих книжок з буддійської філософії, а також практичних матеріалів про усвідомленість.

Мета цього дня - посилити інформованість суспільства про корисність та цінність усвідомленості. Усвідомленість - це здатність людини подумки та фізично відчути справжній момент. В більш широкому сенсі це вміння концентрувати увагу на якомусь процесі, здатність відчувати своє тіло, його потреби, власні емоції, а також стримувати свої оціночні судження та залишатися впевненим в своїх переконаннях навіть у моменти критики.

День пробудження свідомості - гарна нагода підвищити свою обізнаність про цю практику, її користь, це можливість навчитись її тренувати для привнесення в життя гармонії, ефективності, ясності.

Вважається, що техніка в’язання гачком має довгу історію, але документально підтверджено, що вона з’явилась та розповсюдилась тільки на початку XIX сторіччя
Вважається, що техніка в’язання гачком має довгу історію, але документально підтверджено, що вона з’явилась та розповсюдилась тільки на початку XIX сторіччя

Також 12 вересня творче свято - Міжнародний день в’язання гачком відзначають всі рукодільниці світу. Дивно, але ініціаторами запровадження цього свята стали не самі в’язальниці, а блогер зі Штатів, який захопився виробництвом в’язальних гачків. У своєму блозі він чи жартома, чи серйозно закликав провести міжнародне свято, присвячене в’язанню. 

В’язання гачком стало популярним у всіх прошарках суспільства. В’язанням захоплювались і бідняки, і представники заможного класу суспільства. Пізніше це захоплення дійшло навіть до королівських осіб. 

Зараз техніка в’язання гачком вважається найбільш простою (у порівнянні зі спицями), популярною та доступною у плані навчання. 

Якою буде погода

  • Бджоли запечатали свій вулик - зима на порозі.
  • За місцем, де їжачок вирив нору, можна визначити погоду: на узліссі - до теплої зими, у чащі лісу - до сильних заморозків.
  • Птахи кружляють у небі та не мігрують на південь - чекайте теплу та сонячну осінь.

Що не можна робити 12 вересня

  • Якщо ви полюєте в цей день або ріжете домашню худобу, то заборонено добувати більше тварин, ніж необхідно для харчування сім'ї.
  • Не варто ходити у ліс чи поле сьогодні.
  • Не можна вбивати змій сьогодні - це погана прикмета.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube