Рішення дозволяє українцям надалі законно проживати, працювати, навчатися та отримувати базову соціальну допомогу в країнах ЄС без потреби отримання притулку
Рада Європейського Союзу (ЄС) 15 липня ухвалила остаточне рішення про продовження дії тимчасового захисту для біженців з України до 4 березня 2027 року. Про це повідомила кореспондентка Суспільного із Брюсселя.
Рішення ухвалене на підставі Директиви, яка дозволяє продовжувати дію тимчасового захисту в умовах, коли повернення до країни походження є неможливим через війну або загрозу масових порушень прав людини. У Раді ЄС наголосили, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває, а безпекова ситуація залишається критичною. За даними Євросоюзу, станом на 2025 рік тимчасовим захистом у країнах ЄС користуються понад 4,3 мільйона українців.
Рішення дозволяє українцям надалі законно проживати, працювати, навчатися та отримувати базову соціальну допомогу в країнах ЄС без потреби отримання притулку. У документі також зазначено, що держави-члени продовжать обмін інформацією, щоб уникнути дублювання статусів у різних країнах.
Європейський Союз готується до перегляду правової бази тимчасового захисту для українців, які втекли від війни. На початку червня очікується нова пропозиція Єврокомісії щодо подальшої долі Директиви про тимчасовий захист (TPD). Наразі врна охоплює понад 4 мільйони українських біженців.
Зростає ймовірність того, що українські біженці залишаться в Європі назавжди. Наразі лише 43% українських біженців планують повернутися додому, проти 74% два роки тому. Також очікується, що після скасування воєнного стану виїдуть ще більше людей, в основному - чоловіки.
Як свідчить опитування, проведене групою Info Sapiens, чим довше триває війна - тим менше українців готові повернутися додому навіть після її завершення. Частка тих, хто у будь-якому разі повернеться у рідні міста та села рекордно скоротилася, а кількість тих, хто планує залишитися у Європі зростає. Українцям за кордоном вдалося вийти на довоєнні показники прибутків.