Виплати не здійснюються, якщо військовослужбовець добровільно здався в полон, самовільно залишив військову частину або в разі його дезертирства
Міністерство оборони України роз’яснює порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовця у разі захоплення його в полон або зникнення безвісти. Виплати призначаються не автоматично, а конкретним людям. Насамперед це може бути особа або декілька осіб, яких військовослужбовець завчасно вказав у особистому розпорядженні. Про це повідомляє Міністерство оборони.
Якщо такого розпорядження немає, виплати можуть отримати:
Особи першої черги, крім тих осіб, які одержують аліменти (у разі відсутності особистого розпорядження):
Особи другої черги, законним представником яких є військовослужбовець та у разі відсутності особистого розпорядження та осіб першої черги:
Виплати грошового забезпечення не здійснюються:
Виплати не здійснюються, якщо військовослужбовець добровільно здався в полон, самовільно залишив військову частину або в разі його дезертирства.
Це документ, який дає можливість військовослужбовцю самостійно визначити осіб (включаючи себе або нікого), яким він надає право на отримання грошового забезпечення, у розмірі частки, яку військовослужбовець зазначить у відсотках. Також військовослужбовець має право у будь-який час за власним бажанням замінити особисте розпорядження на нове або скасувати його. В такому разі у новому особистому розпорядженні обов’язково робиться запис про скасування дії попереднього.
Для оформлення особистого розпорядження військовослужбовцю необхідно:
Після того, як військовослужбовця наказом командира частини оголошено захопленим у полон або зниклим безвісти, документи слід подати до будь-якого зручного за місцем розташування ТЦК та СП, незалежно від місця реєстрації.
Необхідні документи:
А також копії документів, що підтверджують:
Загальна сума виплати розраховується з суми щомісячного грошового забезпечення військового та інших видів виплат, включаючи щорічні виплати для вирішення соціально-побутових питань, на оздоровлення тощо –після утримання аліментів та інших обов’язкових відрахувань, які встановлені законом.
За наявності особистого розпорядження:
У разі відсутності особистого розпорядження:
Право на отримання грошового забезпечення військовослужбовця починається з дати захоплення військовослужбовця у полон або зникнення безвісти, що оголошується відповідним наказом командира частини.
Виплати припиняються з дня звільнення військовослужбовця з полону, дня з’ясування обставин щодо можливої добровільної здачі військовослужбовця у полон, з дати актового запису про смерть військовослужбовця, що оголошується відповідним наказом командира частини.
У разі звільнення з полону все збережене (депоноване) грошове забезпечення виплачується військовослужбовцю, у разі смерті – включаються до складу спадщини. Наявність адвокатів, довірених осіб тощо жодним чином не впливає на терміни розгляду заяв на виплати та їх розмір.
Раніше Інформатор писав, яким чином родичам загиблих військових отримати одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 млн гривень.