В цей день народилися українська акторка Ада Роговцева та українська художня гімнастка Ганна Різатдінова
Сьогодні, 16 липня, православна церква України вшановує пам'ять священномученика Афіногена Підахфойського, єпископа. В цей день іменини святкують Іван, Павло, Петро, Федір, Яків, Валентина та Юлія. До кінця року залишається 168 днів.
Наші пращури вірили, якщо цього дня дощить, то осінь буде вологою, а якщо ранок холодний – зима буде ранньою. Чисте небо вранці 16 липня вказує на те, що птахи скоро відлетять у теплі краї. Під вечір стелиться туман – наступного дня буде гарна погода, а роса лежить довше аніж зазвичай – насувається спека.
Православні віряни 15 липня вшановують пам'ять священномученика Афіногена Підахфойського і десяти учнів його. Він жив в III столітті та був єпископом у місті Севастії (Мала Азія). Атеноген проповідував Євангеліє і навертав язичників до віри Христа. Також він був наставником для своїх парафіян, вчив їх мужності, відданості Богу.
За правління імператора Діокледіана на християн почались гоніння. Атеногена та його учнів схопили та кинули у в'язницю. Від них вимагали зректись своєї віри і принести жертву язичницьким богам. Єпископ разом з учнями лишились вірними своїм переконанням та Господу. Через це їх піддали жорстоким тортурам.
Атеноген з учнями витримали всі тортури та мужньо пройшли випробування і не зрадили віру. Не домігшись свого, Діокледіан наказав їх стратити. Це відбулось 16 липня 296 року. Атеноген та його 10 учнів, вважаються священномучениками.
Щороку 16 липня, починаючи з 1990 року, в Україні відзначають День прийняття Декларації про суверенітет. Цей документ ухвалила Верховна Рада УРСР, він є важливим кроком на шляху до проголошення незалежності України.
Ця декларація має велике історичне значення, бо вона проголосила верховенство, самостійність, повноту та неподільність влади країни у межах території. Також українське громадянство, незалежність та рівноправність у зовнішніх зносинах, а ще визначила Україну як суверенну державу, що має право на власні збройні сили, самостійність у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку.
Декларація про суверенітет є фундаментом для Акту проголошення незалежності.
16 липня в Україні відзначають професійне свято – День бухгалтера і аудитора. Воно було започатковане на честь ухвалення Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", який було прийнято 16 липня 1999 року.
Мета цього дня – вшанувати фахівців, що відповідають за ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності в організаціях. А ще привернути увагу до цієї професії та підкреслити її важливість для суспільства й економіки країни. Свято також сприяє об'єднанню бухгалтерів та аудиторів, обміну досвідом і зростанню у плані професійному.
Загалом коріння професії бухгалтера сягає глибокої давнини. На території України перший облік належав давній культурі Трипілля, що підтверджується знайденими глиняними та гіпсовими табличками з обліковими написами. У грецьких колоніях на узбережжі Чорного моря навіть існувала податкова система та певні банки. Податки було запроваджено і князями Київської Русі.
16 липня відзначають екологічне свято – Всесвітній день змій. Воно має на меті підвищити обізнаність людей про плазунів та їх роль в екосистемі, розказати про різноманітність видів змій, а ще розвіяти міфи та страхи, пов'язані з ними.
Змії відіграють важливу роль у контролі популяцій гризунів й інших дрібних тварин. В Україні наразі налічується 11 видів змій, з яких лише три отруйні. І це гадюка степова, гадюка звичайна та гадюка Нікольського. Тобто решта з представлених у нашій країні змій не отруйні і не становлять загрозу для людини, якщо не провокувати.
Тож, якщо ви побачили змію на своєму шляху, не турбуйте її і не намагатися вбити. Обережно відійти та почекайте поки вона проповзе далі.
Також щороку 16 липня відзначають Всесвітній день PR-фахівця. Започаткували його відносно нещодавно з метою подальшої самоідентифікації та самоорганізації PR-галузі. Адже ця професія робить значний внесок у розвиток багатьох галузей.
"Піарщики" відповідають за створення та підтримання сприятливого іміджу компанії, її взаємодії із зовнішнім середовищем, ще взаєморозуміння і співпрацю між організацією та клієнтами, журналістами, владою і населенням. До основних обов'язків піар-менеджера входить: організація пресконференцій, робота з медіа, підготовка пресрелізів про компанію, відповіді на запити, взаємодія з інвесторами та владними структурами тощо.
Метою цього свята є привернення суспільної уваги до нової, але такої необхідної професії, а ще підвищення поінформованості щодо неї і подяка піарникам за їхню діяльність.