Викликати та посилювати головний біль можуть різні погодні явища, від дощу до спеки
Головний біль є дуже поширеним і відчували його у певні моменти життя більшість людей на планеті. Причин виникнення головного болю безліч. Головними з них вважається напруга, стрес, зміна погоди, зневоднення і перевтома. Найчастіше на головний біль люди скаржаться під час різкої погоди.
Біль може бути легким, а може інтенсивним, який вгамувати дуже важко. Інколи він виникає миттєво та сягає свого апогею за лічені хвилини. Як пише видання IFLScience, посилаючись на лікарів-неврологів, спровокувати напад мігрені можуть перепади атмосферного тиску і температури, магнітні бурі та різка зміна вологості. Окрім головного болю метеозалежні люди також відчувають втому та слабкість.
Причини виникнення мігрені різні. Наприклад, падіння чи підвищення атмосферного тиску вражає трійчастий нерв, який розташований в області обличчя та черепа. Зміни тиску також пов'язані з дисбалансом у пазухах носа і змінами рівня серотоніну. Аналогічну дію мають на ці ділянки яскраве сонце, висока вологість та сезонна алергія.
Тобто зміни погоди надають стресовий вплив на мозок, який запрограмований на підвищену чутливість. Конкретні тригери і реакції розрізняються у різних людей, але дослідження показують, що взаємодія погоди і нашої біології відіграє важливу роль.
Змінити погоду та вилікувати мігрень раз і назавжди не можна, можна зменшити її частоту та інтенсивність нападів. Для цього треба притримуватись певних порад та вести щоденник, який допоможе краще зрозуміти тригери, пов'язані з погодою.
1. Слідкуйте за погодою. Це допоможе передбачити, коли у вас може виникнути мігрень, тож знеболювальні засоби будуть під рукою і ви зможете швидко полегшити свій стан, коли це знадобиться.
2. Приймайте профілактичні ліки. Раннє лікування нападів може зробити їх менш серйозними.
3. Підтримуйте водний баланс. Особливо це важливо, коли на вулиці спека і вам треба не допустити зневоднення.
4. Захистіть очі. Сонцезахисні окуляри або капелюх мінімізують відблиски і світло в ясні дні. Тож і причини для виникнення мігрені не буде.
5. Обмежте вплив інших провокуючих факторів. Якщо на вулиці сильна спека і світить дуже яскраве сонце, краще залиштесь вдома, не змушуйте ваш організм страждати. Стежте за сном і пийте достатню кількість води. Це дозволить запобігти чи полегшить мігрень, викликану погодними змінами.