Українські військові застосували штучний інтелект для координації дронових атак проти російських м’ясорубок. За даними джерела в Сухопутних військах, саме ця технологія допомогла зірвати наступ РФ на Сумщині
У ЗСУ, ймовірно, знайшли тактику протидії російським "м’ясним штурмам" - коли численні групи по 2-3 військових наступають на українські позиції. Про це Інформатор дізнався від джерела у Сухопутних військах. За словами співрозмовника, деталі наразі не розголошують, однак саме ця нова тактика допомогла зупинити просування РФ на Сумщині. Її головна особливість - використання штучного інтелекту для управління дронами.
За даними, отриманими Інформатором, ЗСУ почали ефективно протидіяти атакам противника за допомогою дронових роїв. Це може серйозно змінити динаміку війни. У спрощеному вигляді це виглядає так: FPV-дрони знищують ворожих піхотинців під координацією дрона, оснащеного ШІ. Цей дрон перебуває під управлінням оператора, а його дії прикриває піхота. Такий алгоритм уже пройшов випробування та показав результативність.
За словами джерела, невдачі росіян на Сумщині частково пояснюються саме цією новою тактикою. Наразі триває процес масштабування отриманого досвіду.
"Питання у першу чергу - в навчанні ШІ для дронових ударів, - зазначає співрозмовник Інформатора. - Це питання в цілому вирішено. Інше питання - у кількості FPV-дронів. Потрібні без перебільшення мільйони. Це питання в процесі вирішення, ключове тут у фінансуванні, яке зараз маємо. Є також питання в навчанні дронщиків. Тут без деталей, але дронщиків буде достатньо".
Тактику так званих "м’ясних штурмів" уперше масово застосував Євген Пригожин, засновник ПВК "Вагнер", ліквідований владою РФ у авіакатастрофі. Він кидав колишніх ув’язнених у Бахмуті та Соледарі на позиції ЗСУ невеликими групами, не зважаючи на втрати. Українським силам тоді бракувало ресурсів - боєприпасів, гранат, вибухівки - щоб стримувати ці хвилі атак.
Згодом така тактика стала типовою для армії РФ. Ворог навіть використовував мотоцикли та віслюків, щоб пришвидшити наближення штурмових груп до українських позицій. Україна тривалий час шукала ефективну відповідь на ці атаки.
"Чималу роль у тому, щоб вирішити це питання, зіграли нові кадрові призначення в ЗСУ, - каже наше джерело. - У підсумку ми маємо нагоду отримати армію XXI століття проти орди часів Другої світової. Це має вплинути на хід війни".
Так звана "тактика м’ясорубки" - не нове явище. З перших місяців повномасштабного вторгнення Росія кидає погано підготовлену піхоту на прорив українських позицій. У жовтні 2023 року російські м’ясні атаки поблизу Авдіївки виснажували сили оборони, хоча РФ мала перевагу в артилерії та боєприпасах. Велику роль у стримуванні штурмів відігравали американські БМП Bradley.
У грудні 2023 року російські мобілізовані скаржилися на командування через масову загибель в "м’ясних штурмах". До протесту тоді доєдналися навіть родичі солдатів, які звернулися з відкритим листом до Путіна.
У жовтні того ж року повідомлялося, що під Авдіївкою РФ кидала в наступ штурмові підрозділи "Шторм-Z", сформовані з в’язнів. Деякі підрозділи РФ втрачали до 70% особового складу вже за кілька днів.