Тим часом кремль готовий ядерної катастрофи, яка може статися на ЗАЕС
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що нібито в Україні "загинуло понад 20 тисяч мирних жителів і понад 100 тисяч українських військових". Росіяни готуються до нової хвилі мобілізації. Тим часом кремль готовий ядерної катастрофи, яка може статися на ЗАЕС.
Про ці та інші події 30 листопада - у матеріалі Інформатора.
У своєму зверненні 30 листопада Урсула фон дер Ляйєн сказала, що в Україні "загинуло понад 20 тисяч мирних жителів і понад 100 тисяч українських військових". Проте згодом її заяву відредагували та опублікували без згадки про втрати. Також вже з'явилось пояснення цих помилкових даних.
Директорка з політичних комунікацій Єврокомісії Дана Спінант повідомила, що озвучені головою Єврокомісії дані про втрати України під час війни включають поранених та загиблих. Детальніше про виступ Урсули фон дер Ляйєн ми писали тут.
Росія вже почала підготовку до чергової хвилі мобілізації. Вона пройде на початку 2023 року, повідомили у Генштабі. Для поповнення втрат у підрозділах російських військ у першому кварталі 2023 року заплановано достроковий випуск курсантів з вишів рф.
"На території Росії тривають підготовчі заходи щодо проведення чергової хвилі мобілізації, запланованої на січень-лютий 2023 року", - зазначає українське військове командування.
Обстріли, які російські окупанти ведуть біля Запорізької атомної електростанції свідчать про те, що росію не лякає можливість створити ядерну катастрофу. Загроза постійно зростає. Адже загарбники не збираються звідти йти.
За словами військового високопосадовця США, у разі ядерної катастрофи постраждає весь регіон, не лише Україна.
"Атаки демонструють готовність росії збільшити ризик інциденту ядерної безпеки, який може мати шкідливі наслідки не лише в Україні, але й у всьому регіоні", – сказав представник Міністерства оборони США журналістам.
Інший представник Пентагону, який також брав участь у брифінгу, заявив, що зараз не спостерігається інтенсивних боїв навколо Запоріжжя.
Нацкомісія з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розпочала розслідування діяльності компаній енергохолдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова. Комісія перевірить компанії ТОВ Д. Трейдинг, АТ ДТЕК Дніпроенерго, АТ ДТЕК Західенерго та ТОВ ДТЕК Східенерго. Ці компанії підозрюються у порушенні законодавства на ринку електроенергії.
У комісії стверджують, що Д.Трейдінг, формуючи від 46% до 67% загального попиту на електроенергію на ринку на добу наперед (РДН), впливало на ціну на РДН у бік її збільшення.
"Як наслідок, середньозважені ціни на РДН сформувалися у значно вищому розмірі, порівняно з цінами продажів електроенергії її виробниками за результатами електронних аукціонів", — зазначили в НКРЕКП.
Як випливає з обґрунтування до постанови, ці дії вказують на можливі ознаки маніпулювання та зловживань на ринку електроенергії.
Майже половина енергетичної системи вийшла з ладу, але енергетики щодня прикладають максимум зусиль, щоб відновити систему. Наразі виробники електроенергії покривають майже 73% потреб споживання. Дефіцит потужності складає 27%.
Як повідомили в "Укренерго", поступово зростає потужність генерації, що дозволить дещо зменшити дефіцит в енергосистемі. Звертаємо увагу, що «Укренерго» доводить до обленерго ліміти споживання по кожній області, перевищувати який не можна. Обленерго самостійно визначає види відключень - аварійні чи планові – і безпосередньо їх застосовує. При цьому обмеження застосовуються рівномірно між споживачами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.