Популярний стендапер Фелікс Редька розповів страшну історію про перші дні війни
Популярний стендапер Фелікс Редька поділився військовими історіями свого батька, який є професійним військовим та воює з першого дня повномасштабного вторгнення. У першій з них комік розповів, як у нього відбулося перезавантаження свідомості. А у другій - за що батько нагородили відзнакою герой Сум. Про це він розповів в інтерв’ю на YouTube-каналі Василя Тимошенко.
Фелікс нагадав, як на початку війни українці раділи тому, що наші військові знищили під Сумами велику колонну ворожої техніки. Лише через рік комік дізнався, що радіти там не було чому. Виявилося, що це була наша техніка, а вів її батько Редьки. Хто саме її розстріляв досі не відомо. Він сам каже, що це могли бути як ворожі ДРГ, так і “дружній вогонь”. Виною тому хаос, який відбувався у перші дні вторгнення в Україну.
“Я дізнався через рік, що коли я кепкував у мене батько міг загинути в Сумах. Їх там розселили, вони мали їхати займати 24 лютого позиції на кордоні з Росією, але просто банально не встигли доїхати до них. Росіяни на той час вже пройшли і були на тих позиціях. Я знав, що мій батько знаходиться в місті Суми, але що з ним відбувається, не знав.
Є у нас артилерійське училище, яке закінчував мій тато. І десь на третій день в телеграмі почали ширитися відео розбитої російської техніки. Типу наші наваляли росіянам. Ми всі раділи і поширювали це у своїх соцмережах - ура-ура, розбили росіян!
Через рік після цих подій у батька була перша ротація і ми з ним зустрілися в Сумах. "Слухай, ти ж в Сумах був у перші дні. Це ж ви розбили росіян під артучилищем? Ваша робота?”, - питаю я. І показую йому те відео. А батя каже: "Так, це не росіяни, це моя колона. Ми їхали та прибрали розпізнавальні знаки. Така була команда. Ми не знаємо, це ДРГ чи френдлі фаєр від ТрО". Всі, хто мають відношення до військової справи знають, який хаос був в перші дні повномасштабки.
Пам'ятаю я потім іду, три кілометри до дому через парк, і у мене прям перезавантаження відбувається, що я в той момент улюлюкал та радів з усіма, а мій батько в той момент міг загинути. А я про це навіть не знав і не думав”, - згадує Фелікс.
Коміка часто дуже сильно критикують за його позицію, яку він завжди аргументовано захищає. То йому прилітає за те, що він починає відстоювати право людей розмовляти російською, то жорстко жартує над болгарською діаспорою і багато чого іншого. Через це йому прилітало не тільки у коментарях. В окремих містах навіть скасовують його концерти, як це було у Луцьку.
“Друга історія не те що шокувала, а дуже приємна для мене. Після якогось чергового скандалу, коли на мене накинулися, жінка в коментах написала: "Феліксе, я вас підтримую і дякую вам і вашій родині. Ваш батько вивів підрозділ заточення". І я її написав в особисті, кажу: "Це правда". І вона мені розписала прям з іменами, з прізвищами, яка посада у її чоловіка, його прізвище і описала всю ситуацію. Дійсно, вони потрапили під обстріл і батько тоді згуртував військовослужбовців. Вони відійшли на позиції та об'єдналися вже з місцевою теробороною і батя вивів з оточення. Потім він за це отримав звання героя міста Суми”, - ділиться Редька.