Чи готує росія новий масований удар по Україні: відповідь розвідки

Ракетні удари можна очікувати від росії будь-коли

Чи готує росія новий масований удар по Україні: відповідь розвідки
Українців закликають не нехтувати сигналами повітряної тривоги

Росія перед наступним масованим ударом готує і накопичує ракети, вивчає нові цілі і проводить дорозвідку. Їх кількість з кожним разом зменшується. Країна-агресорка вже використовує стратегічний запас певного виду озброєння. 

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький. Він відмітив, що поява додаткових стратегічних літаків і ракет на російському аеродромі Енгельс свідчить про повернення бомбардувальників з авіаційної бази Дягилево, які перемістили туди після відповідних заходів рф з розосередження авіації. Українська розвідка контролює, скільки носіїв там перебуває, у якому вони стані і в якій готовності до виконання завдань.

За його словами, ворог готується до нового обстрілу. Зокрема, здійснює дорозвідку об’єктів, по яких раніше завдавались удари, вивчає райони і цілі, по яких заплановано завдати удар, зосереджує та готує ракети до бойового застосування.

"Аби завдати чергового масованого ракетного удару по Україні, рф потрібен час. Запас ракет у ворога зменшується. Противник застосовує старі ракети, виготовлені за часів радянского союзу, які потребують підготовки і відповідного обслуговування перед застосуванням. Ми бачили, як доволі великий відсоток крилатих ракет Х-22 підривався в повітрі, не говорячи вже про досягнення цілей. Отже, потрібен час і робота для того, щоб підготувати таке старе озброєння", - сказав Скібіцький.

Противник вже використовує стратегічний запас за деякими видами озброєння, а також ракети, виготовлені цього року, зокрема в серпні. Це говорить про те, що деякі ракети йдуть на застосування прямо з конвеєра. 

"Наскільки їх вистачить, багато залежить від виробництва. Так, воно впало порівняно з довоєнним періодом. Але, на жаль, рф за рахунок того, що обходить економічні санкції, ще здатна випускати певну кількість крилатих ракет та іншого озброєння, яке використовується проти нашої держави. Крім того, упродовж двох місяців росія вивозила артилерійські боєприпаси 122 мм, 152 мм з білорусі, - додав Скібицький.

Також, за даними розвідки, тривають перемовини росії з іншими країнами щодо постачання боєприпасів, ракетного озброєння до реактивних систем залпового вогню "Смерч" та "Ураган", яких у неї дефіцит. Є дані і про перемовини рф з Іраном щодо поповнення запасів балістичних ракет. Як зазначив Скібіцький, існують відповідні проєкти домовленостей угод між цими країнами, але поставок такого озброєння не зафіксовано.

 

Що цьому передувало 

За останні два місяці росія здійснила сім масованих ракетних атак по Україні, зосередивши зусилля на енергетичній інфраструктурі. Остання з таких атак відбулася 23 листопада: окупанти випустили близько 70 крилатих ракет, 51 із них знищено силами ППО. У країни-агресорки є перелік об'єктів в Україні, які можуть стати потенційними цілями для її нових ракетних ударів. Після кожної атаки в росії аналізують свою роботу і вирішують, куди вдарити наступного разу. У неділю, 27 листопада, президент України Володимир Зеленський повідомляв, що терористи готують нові удари і поки у них є ракети – вони не заспокояться.

Нагадаємо, росіяни в районі Бахмута вдаються до тактики часів Другої світової. Крім того, МАГАТЕ посилить присутність на всіх українських АЕС.

Також Інформатор писав, що Укроборонпром розробив "олівець" для розмінування територій. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube