Внесення росії до списку країн-спонсорів тероризму обмежить здатність Білого дому надавати допомогу Україні
США, на відміну від країн Європейського Союзу, не планують вносити росію до списку країн-спонсорів тероризму. Про це заявив постійний представник Сполучених Штатів при ОБСЄ Майкл Карпентер. Дипломат стверджує, що подібне рішення Вашингтона може призвести до негативних наслідків, зокрема, для України.
Про це повідомляє видання UrduPoint. Так, внесення росії до списку країн-спонсорів тероризму обмежить здатність Білого дому надавати гуманітарну допомогу українцям, а також сприяти іншим діям, які відповідають інтересам Києва та Вашингтона. Також це може зашкодити зерновій угоді та вивозу зерна з України.
Дипломат запевнив, що Білий дім продовжить нарощувати тиск та санкції на росію, надавати військову допомогу Україні й розглядати можливості, які дозволять посилити режим експортного контролю для Москви. Такий підхід, на думку Майкла Карпентера, буде найефективнішим засобом підтримки Києва в умовах повномасштабної війни.
23 листопада на розгляд євродепутатів подали резолюцію, яка визнає росію державою-спонсором тероризму. Шляхом голосування Європейський парламент визнав росію «державою-спонсором тероризму», а також державою, яка використовує засоби тероризму. Резолюцію підтримали 494 європарламентарі.
"Європарламент наголошує, що цілеспрямовані напади та звірства, здійснювані рф проти цивільного населення України, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права становлять акти терору проти українського населення та є воєнними злочинами; висловлює своє беззастережне обурення і засуджує ці напади і звірства та інші акти, які росія вчиняє для досягнення своїх деструктивних політичних цілей в Україні та на території інших країн; у світлі вищезазначеного визнає росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму", - сказано в резолюції.
Європарламент закликав ЄС та його держави-члени вжити заходів для ініціювання всеосяжної міжнародної ізоляції рф, в тому числі щодо членства росії в міжнародних організаціях та органах, таких як Рада Безпеки ООН, та утриматися від проведення будь-яких офіційних заходів на території держави-агресора. Також, з огляду на ескалацію російських ударів по цивільній інфраструктурі України Європарламент закликав ЄС прискорити роботу над дев’ятим пакетом санкцій проти рф.
"Європарламент закликає до подальшого скорочення дипломатичних відносин з росією та зведення контактів з її офіційними представниками на всіх рівнях до абсолютного необхідного мінімуму; закликає держави-члени ЄС закрити та заборонити російські державні установи, такі як російські центри науки та культури, а також організації та асоціації російської діаспори, які діють під егідою та керівництвом російських дипломатичних представництв та просувають російську державну пропаганду по всьому світу", - йдеться у резолюції.
Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Європарламенту у своєму Телеграм-каналі. Він підкреслив, що "росію необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі".
Нагадаємо, Генасамблея ООН офіційно засудила анексію українських територій з боку росії. Крім того, реакція G-7 та НАТО на російський терор приголомшила путіна.
Також Інформатор писав, що Кислиця потролив росію за її «підтримку» в ООН.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.