Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
У комісії вказали на можливі ознаки маніпулювання та зловживань на ринку електроенергії
Нацкомісія з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розпочала розслідування діяльності компаній енергохолдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова. Комісія перевірить компанії ТОВ Д. Трейдинг, АТ ДТЕК Дніпроенерго, АТ ДТЕК Західенерго та ТОВ ДТЕК Східенерго. Ці компанії підозрюються у порушенні законодавства на ринку електроенергії.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інтерфакс-Україна.
"Почати розслідування порушень законодавства щодо функціонування ринку електричної енергії, ознаки яких містяться у діях ТОВ Д.Трейдінг, АТ ДТЕК Дніпроенерго, АТ ДТЕК Західенерго та ТОВ ДТЕК Східенерго за період з 1 серпня 2022 року по 30 вересня 2022 року", - йдеться в постанові регулятора від 29 листопада.
У документі йдеться про те, що Д.Трейдінг у серпні-вересні 2022 року купував у ДТЕК Дніпроенерго, ДТЕК Західенерго та ДТЕК Східенерго електроенергію за двосторонніми договорами за значно нижчими цінами, ніж середньозважені ціни продажу інших виробників за результатами електронних.
У комісії стверджують, що Д.Трейдінг, формуючи від 46% до 67% загального попиту на електроенергію на ринку на добу наперед (РДН), впливало на ціну на РДН у бік її збільшення.
"Як наслідок, середньозважені ціни на РДН сформувалися у значно вищому розмірі, порівняно з цінами продажів електроенергії її виробниками за результатами електронних аукціонів", — зазначили в НКРЕКП.
Як випливає з обґрунтування до постанови, ці дії вказують на можливі ознаки маніпулювання та зловживань на ринку електроенергії.
У групі ДТЕК вже відреагували, заявивши, що "дотримуються вимог чинного законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів, які регулюють діяльність на ринку електроенергії".
"Підприємства групи ДТЕК завжди купують та продають електричну енергію за ринковими цінами. Їх формування прозоре та повністю відповідає вимогам порядку, затвердженого Кабміном. Формування ціни на ринку на добу наперед визначається виключно виходячи з балансу попиту та пропозиції. Такий принцип виключає можливість впливу будь-якого учасника ринку на ціноутворення", - заявили в ДТЕК у коментарі "НВ".
У компанії розраховують на всебічній розгляд справи з урахуванням позицій залучених компаній, та наступний неупереджений висновок регулятора.
Також ми розповідали, як готують міста України до повного блекауту.
Чи є ризик ракетної атаки найближчим часом - читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.