“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Наразі немає безпосередньої загрози станції
Обстріли, які російські окупанти ведуть біля Запорізької атомної електростанції свідчать про те, що росію не лякає можливість створити ядерну катастрофу. Загроза постійно зростає. Адже загарбники не збираються звідти йти.
Про це сказав військовий високопосадовець США під час брифінгу в Пентагоні, пише "Голос Америки". У Пентагоні заявляють, що у разі ядерної катастрофи постраждає весь регіон, не лише Україна.
"Атаки демонструють готовність росії збільшити ризик інциденту ядерної безпеки, який може мати шкідливі наслідки не лише в Україні, але й у всьому регіоні", – сказав представник Міністерства оборони США журналістам.
Інший представник Пентагону, який також брав участь у брифінгу, заявив, що зараз не спостерігається інтенсивних боїв навколо Запоріжжя. Він додав, що у Вашингтоні стежать за повідомленнями про те, що росіяни нібито збиралися передати контроль над ЗАЕС в руки Міжнародного агентства з ядерної енергії.
"І якби вони передали контроль над атомною станцією відповідально, це було б прекрасно", – додав він.
При цьому він уточнив, що наразі немає безпосередньої загрози станції. У неділю, 27 листопада, керівник державної компанії з ядерної енергетики "Енергоатом" Петро Котін заявив, що є ознаки того, що російські війська, можливо, готуються покинути Запорізьку атомну електростанцію, яку вони захопили в березні. Однак у понеділок, 28 листопада, речник Кремля Дмитро Пєсков спростував інформацію про те, що росія має намір відмовитися від контролю над Запорізькою АЕС.
Ситуація на Запорізькій АЕС опинилася у центрі уваги з того моменту, коли російські військові почали обстріли станції. Країна-агресорка відкинула заклики про демілітаризацію атомної станції, під приводом, що має "захищати її" від нібито провокацій. Після нетривалої місії на ЗАЕС експерти МАГАТЕ представили звіт, у якому підтвердили, що росія розмістила військовий персонал, транспортні засоби та обладнання в різних місцях станції. Гендиректор агентства Рафаель Гроссі відтоді проводить переговори з Києвом і Москвою про створення зони ядерної безпеки довкола станції. Водночас очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух висловив сподівання, що МАГАТЕ виконає свої зобов'язання, бо на жаль ніхто не бачить убезпечення атомного об'єкта та виведення з нього військ ворога.
Нагадаємо, під час відступу окупанти можуть підірвати житлові масиви і Запорізьку АЕС. Крім того, росіяни спровокували екологічну катастрофу на ЗАЕС
Також Інформатор писав, що робити у випадку радіаційної аварії на Запорізькій АЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.