Наслідки атаки рф: в "Укренерго" розповіли про стан енергосистеми після обстрілів

Читать на русском

Обленерго покриває потреби більш ніж половини споживачів

Читать на русском
Наслідки атаки рф: в "Укренерго" розповіли про стан енергосистеми після обстрілів
Якщо зменщити постачання електроенергії, відключення світла будуть рідшими

Обленерго покриває потреби більш ніж половини споживачів

Україна досі не може оговтатись після масованого обстрілу, який росіяни влаштували 23 листопада. Майже половина енергетичної системи вийшла з ладу, але енергетики щодня прикладають максимум зусиль, щоб відновити систему. Наразі виробники електроенергії покривають майже 73% потреб споживання. Дефіцит потужності складає 27%. 

Як повідомили в "Укренерго", поступово зростає потужність генерації, що дозволить дещо зменшити дефіцит в енергосистемі. Звертаємо увагу, що «Укренерго» доводить до обленерго ліміти споживання по кожній області, перевищувати який не можна. Обленерго самостійно визначає види відключень - аварійні чи планові – і безпосередньо їх застосовує. При цьому обмеження застосовуються рівномірно між споживачами.

Наголошуємо, що загальний дефіцит в енергосистемі – це наслідок семи хвиль ракетних ударів росіян по енергетичній інфраструктурі країни. Якщо зменшити постачання електроенергії, це дозволить рідше вводити обмеження, спрямовані на попередження аварій. Окрім цього, енергетики зможуть зосередитись на ремонтах пошкоджених об’єктів, які ускладнюються з кожною наступною ракетною атакою.

СТАН ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ

Попри постійні обстріли енергетичної інфраструктури, наша енергосистема вийшла з важкої системної аварії. Вся магістральна високовольтна інфраструктура працює. Єдине, досі є проблеми в розподільчих мережах обленерго. Тому, щоб тримати її в балансі, продовжують діяти як планові, так і аварійні відключення споживачів.

Все це - наслідки атаки рашистів 23 листопада. Через обстріли вся країна пережила блекаут (хоча й не повний, як уточнюють представники влади). Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко 25 листопада заявив, що для переходу до стандартних графіків відключень знадобиться від п'яти днів до тижня. А от для повного відновлення енергосистеми до довоєнного рівня знадобиться декілька років

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.