Путін чекає на Цзіньпіна: «це нова віха співробітництва»

Вождь росіян має надію, що зустріч із китайським лідером якось врятує його від розплати за те, що він накоїв в Україні

Путін чекає на Цзіньпіна: «це нова віха співробітництва»
На болотах уся надія на Китай

Правитель росії володимир путін сподівається, що після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном знайде вихід із того глухого кута, у який сам себе загнав. Китай не може покинути васальну територію розбиратися з наслідками «багатоходівочки», але й не може собі дозволити продовження війни, тому запропонує Києву та москві укласти багатосторонній мирний договір. Є великі сумніви, щодо прийнятності цього плану.

Уся надія на Китай

Вождь росіян володимир путін заявив, що чекає на візит китайського лідера Сі Цзіньпіна до москви. Він заявляє, що співпраця між росією та Китаєм дуже «важлива для стабілізації міжнародної ситуації». Про це він сказав члену Держради Китаю Ван Ї на переговорах 22 лютого, передає Bloomberg.

«Російсько-китайські відносини розвиваються так, як ми і планували в попередні роки. Усе іде… гм, іде… поступально розвивається. Ми досягаємо нових рубежів… Міжнародні відносини сьогодні складні. Вони не стали краще, після розпаду двополюсної системи. Навпаки, навіть, набули більш гострий характер. У зв’язку із цим, співпраця на міжнародній арені між Китайською народною республікою і російською федерацією, як ми неодноразово підкреслювали, має дуже важливе значення для стабілізації міжнародної ситуації… І, звісно, ми чекаємо голову Китайської Народної Республіки з візитом, у росію», — заявив воєнний злочинець.

На зустрічі путін заявляв, що очікує, що товарообіг між країнами може зрости до 200 мільярдів доларів вже у 2023 році.Візит Вана Ї до москви на річницю повномасштабне вторгнення в Україну, показує, що Китай не має наміру відмовлятися від свого союзника. Хоча розв’язана ним війна, не входить в інтереси Пекіну.

Китайський чинник

Пекін, попри заяви про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, підтримує росію. Він купує підсанкційні енергоносії та надає обладнання, яке росія не може купити деінде. Поки що йдеться про нелетальну військову допомогу, але ситуація може змінитися.

Власне, 21 лютого Ван Ї та секретар Ради безпеки росії Микола Патрушев заявили, що їхні країни об’єднані проти США та союзників. Вони погодилися «спільно практикувати справжню багатосторонність, протистояти всім формам одностороннього залякування та сприяти демократії в міжнародних відносинах і багатополярний світ». Від результатів подорожі Сі Цзіньпіна до росії залежить, як будуть реалізовувати ці заяви

Ван Ї та Патрушев
Ван Ї та Патрушев кажуть, що сприятимуть демократії. Фото: China Daily

The Wall Street Journal повідомила, що Сі планує підштовхнути путіна до багатосторонніх мирних переговорів і стримати від намірів використовувати ядерну зброю. Варто зазначити, що попри заявлену нейтральність, офіційні особи Китаю так і не спілкувалися з представниками України після вторгнення. Тому заяви Китаю про підготовку «мирного плану» не викликають довіри ні в Києві, ні на Заході.

Важко дружити з росією

Пекін залишається близьким до росії, але ціна їхнього партнерства зростає. Через війну путіна світовій економіці завдано значної шкоди, а це негативно позначається на господарстві Китаю. Крім того, навчені гірким досвідом із кремлем, Захід усе частіше замислюється над тим, як стримати апетити Пекіну, зокрема щодо Тайваню. І це планують зробити до того, як стане пізно. Запровадження санкцій може бути суттєвим ударом для Китаю. Ймовірно, на Пекін чекають інвестиційні обмеження та інші заходи, які можуть завадити довгостроковим перспективам зростання.

Тому Пекін намагається демонструвати позірну нейтральність. Під час телефонної розмови з Лавровим міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган сказав, що взаємини між країнами повинні базуватися на «трьох принципах»: ніякого альянсу, жодної конфронтації та ніякої спрямованості проти третьої сторону. Китайські представники на Мюнхенській конференції з питань безпеки також намагалися применшити значення «безмежного» партнерства.

Китйаська вулиця
Економіка Китаю постраждала через війну в Україні. Фото: Global Times

Але всі розуміють, що Китай формує власний альянс авторитарних країн. Вони проводили спільні навчання з росією, спрямовані проти союзників США в Тихоокеанському регіоні — Південної Кореї та Японії. Пекін налагоджує звязки з Іраном — супротивником США на Близькому Сході.

Нагадуємо, Ходорковський заявив, що якщо Україна програє — війна між США та Китаєм стане неминучою. Ми також писали про те, що Кулеба каже, що бачив основні пункти «мирного плану«Китаю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube