Кулеба про "мирний план" Китаю: я бачив основні пункти, треба вивчити деталі

Глава МЗС України наголосив, що потрібно ознайомитися з усіма деталями "мирного плану", а потім робити висновки

Кулеба про "мирний план" Китаю: я бачив основні пункти, треба вивчити деталі
Китай поділився з українською стороною ключовими пунктами свого "мирного плану"

Керівник Офісу закордонних справ ЦК Комуністичної партії Китаю Ван Ї поділився з очільником МЗС України Дмитром Кулебою ключовими позиціями "мирного плану". Після повного отримання тексту його детально розгляне українська сторона. Вже потім можна буде робити висновки. 

Про це Кулеба повідомив на брифінгу після зустрічі Україна-НАТО-ЄС, пише "Інтерфакс-Україна". Він нагадав, що нещодавню зустріч з Ван Ї. 

"Так, у нас була зустріч із топдипломатом Китаю Ван Ї, він поділився зі мною ключовими пунктами "мирного плану". Ми з нетерпінням очікуємо отримати текст, оскільки це не те, де можна зробити висновки лише почувши, про що план. Потрібно дізнатися всі деталі. Щойно ми отримаємо документ, ми ретельно його вивчимо і зробимо висновки", - сказав Кулеба.

Водночас він наголосив, що ініційована президентом Володимиром Зеленським формула миру залишається основним пріоритетом. Кулеба також зазначив, що всі дії Китаю в контексті російської агресії проти України мають бути націлені на захист принципу територіальної цілісності України. Варто додати, що 20 лютого Bloomberg із посиланням на європейських чиновників, імена яких не називають, повідомив, що план Китаю щодо мирного врегулювання війни рф проти України містить заклики до припинення вогню та постачання Україні зброї

Що цьому передувало

19 лютого Кулеба заявив, що Китай, який анонсував мирний план для України, здатний вплинути на росію та стримати її подальшу агресію заради збереження суверенітету не лише нашої країни, але й підтримки територіальної цілісності інших держав. Він наголосив на тому, що Україна не буде терпіти жодних поступок стосовно своєї територіальної цілісності. Пізніше у Держдепі США заявили, що Китай хоче таємно передавати зброю росіянам для війни проти України. Свою позицію Ентоні Блінкен підкріпив даними американської розвідки, якими він поділився із союзниками на Мюнхенській конференції з безпеки. Він попередив про наслідки надання Китаєм матеріальної підтримки росії чи допомозі росіянам у систематичному ухилянні від санкцій. Блінкен також зазначив, що Китай, з одного боку виступає за збереження миру у світі, а з іншого не проти допомогти Кремлю. У нещодавньому інтерв'ю президент України Володимир Зеленський наголосив, що поки немає інформації про постачання Китаєм зброї рф для використання проти України. Він сподівається, що Пекін дотримуватиметься прагматичного підходу, "інакше ми ризикуємо отримати Третю світову війну, і я думаю, що вони це добре розуміють". 

Раніше ми писали, чому політики Китаю розчаровані невдачами путіна і про що тепер будуть домовлятися Пекін та Москва. Також читайте, чи спрацюють попередження США для Китаю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube