Китай та росія розпочинають спільні навчання: чим це загрожує Україні

Читать на русском

Китай та росія розпочинають спільні військово-морські навчання біля берегів Японії.

Читать на русском
Китай та росія розпочинають спільні навчання: чим це загрожує Україні
Путін хоче дружити з Пекіном проти США

Китай та росія розпочинають спільні військово-морські навчання біля берегів Японії.

Співпраця авторитарних країн викликає занепокоєння на тлі зростання напруженості в тихоокеанському регіоні. Для України подальше зближення росії та КНР, у тому числі й розгортання економічної співпраці, означає затягування війни.

Тренуються воювати в морі

Навчання триватимуть із 21 по 27 грудня і включатимуть ракетні та артилерійські стрільби в Східно-Китайському морі, повідомляє Reuters. Вони проводяться щорічно з 2012 року, але на тлі загального загострення геополітичної ситуації у світі та фактичному формуванню двополюсної системи міжнародних відносин, навчання викликають стурбованість.

Міноборони рф заявляє, що в навчаннях під назвою «Морське співробітництво 2022» візьмуть участь флагман Тихоокеанського флоту країни-терориста ракетний крейсер «Варяг», фрегат і два корвети. ВМС Китаю надішлють два есмінці, два патрульні кораблі, багатоцільовий корабель постачання, і дизельний підводний човен. Китайська авіація також братиме участь. Водночас китайські військові поки не коментують заяву кремля, пише CNN.

Путін проситься під крило Китаю, щоб разом протистояти США

Китай зберігає дружні стосунки з рф у тому числі й для того, щоб скористатися російським флотом у можливому протистоянні зі США та його союзниками в океані. Після 24 лютого відбулося нарощення військового співробітництва.

Заява про початок навчань з’явилася менше ніж за тиждень після того, як Японія оголосила про збільшення свого оборонного бюджету до рекордного рівня в 320 мільярдів доларів, передає Reuters. Уряд Японії оголосив про придбання зброї великої дальності, через загрози безпеці, які зростають.

Через загрози від Китаю та росії Японія наростила оборонний бюджет до 320 мільярдів доларів
Через загрози від Китаю та росії Японія наростила оборонний бюджет до рекордних 320 мільярдів доларів

Китай і росія в грудні провели спільні повітряні навчання поблизу японського повітряного простору. Вони, навіть, здійснювали обхід головних японських островів спільною китайсько-російською флотилією у 2021 році, що може розцінюватися як репетиція оточення одного з головних союзників США.

У листопаді бомбардувальники Ту-95 ВПС росії та китайські бомбардувальники H-6K здійснили спільне патрулювання над Японським і Східно-Китайським морями. У рамках навчань російські бомбардувальники вперше приземлилися в Китаї, а китайські бомбардувальники вилетіли на авіабазу в росії. У вересні відбулися спільні китайсько-російські навчання, з залученням понад 2000 військових та 300 одиниць техніки, 21 бойовим літаком і трьома кораблями, передає Le Monde.

Затягування війни

Очевидно, що такий союз більш потрібний москві, яка зараз переживає скрутні часи через розв’язану війну, а не Пекіну. Китай, попри заяви про засудження ядерного шантажу, які пролунали на самміті G20, продовжує підтримку путіна.

Пекін відмовляється критикувати агресію москви, натомість збільшує економічну допомогу кремлю, купуючи російські нафту та газ у рекордних кількостях. На тлі західних санкцій це дає змогу путіну продовжувати війну. Росія у відповідь рішуче підтримала Китай у протистоянні зі США, яке розгорнулося навколо Тайваню.

Путін та Сі планують розширювати співпрацю
Путін та Сі планують розширювати співпрацю

У березні Сі Цзіньпінь планує здійснити візит до путіна, пише Wall Street Journal. Як очікується, унаслідок візиту сторони оголосять про розширення співпраці між країнами. Йдеться про китайські інвестиції в нафто- і газовидобування, а також сільське господарство. Мова йде про енергетичне партнерство в Арктиці та збільшення китайських інвестицій у російську інфраструктуру, таку як залізниці та порти.

Наростання стратегічної співпраці між москвою та Пекіном для України означає затягування війни, оскільки, як можна думати, у критичні моменти Китай надаватиме росіянам підтримку. Крім того, якщо справді розгориться конфлікт між США та Китаєм за Тайвань, чого дуже хотів би путін, Захід може зосередити свою увагу на цьому протистоянні, менше підтримуючи нас. 

Ми також писали, що Японія планується придбати сотні крилатих ракет Томагавк через можливу війну Китаю проти Тайваню. ​​А також Інформатор розповідав, що в боях за Україну під час контрнаступу ЗСУ загинув доброволець із Японії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.