Санкції не діють: як росія обходить нафтові обмеження

Читать на русском

Китай та Іран допомагає росії обходити санкційні обмеження

Читать на русском
Санкції не діють: як росія обходить нафтові обмеження
Фото: Getty Images

Китай та Іран допомагає росії обходити санкційні обмеження

Європейські санкції, запроваджені проти росії не ефективні. Замість західних компаній, що відмовилися від купівлі, продажу, транспортування і страхування російської нафти, збутом почали займатися нові невідомі раніше підприємства. Й останні виграють конкурентну боротьбу тим, хто дешево продовжує купувати російське.

Про це пише The Economist та The Telegraf.

"Європейських компаній, які продовжують купувати російську продукцію дуже багато. Основними країнами-імпортерами є Бельгія та Італія. Ми говоримо про мільйони тонн на рік", — так запроваджені Євросоюзом санкції проти металургійної продукції з росії прокоментував генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков,

Введення деяких санкцій вступить в дію лише за кілька місяців, а то й років. Водночас для росії фактично суттєвих втрат й не відбулося. Імпорт сталевих напівфабрикатів до ЄС дорівнює середньому обсягу поставок російських напівфабрикатів до ЄС за останні п'ять років, а от нафт, як і очікувалося, купують Китай і Індія, які потрапили під ембарго. До того ж як пише The Economist почастішали випадки вантажів з невідомою точкою призначення. Так, відтепер російська нафта, яку раніше було легко відстежити нині курсує тіньовими каналами. 

Як росія обходить санкції

Економіку Кремля підтримують китайці купуючи російську нафту. В обхід санкцій Іран та росія почали будувати новий трансконтинентальний торговий маршрут. Оскільки від 5 грудня, коли почав працювати один з пакетів західних санкцій, який заборонив європейський імпорт нафти через морські шляхи росія почала втрачати кошти. Тоді й виникла потреба в альтернативному ланцюгу поставок.

До того ж росія та Іран об'єднали свої системи міжбанківських комунікацій та переказів, щоб збільшити торговельні та фінансові операції на тлі останніх санкцій. Це значить, що іранським банкам більше не потрібно використовувати SWIFT. До речі, за обсягом інвестицій в іранську економіку Кремль вже встиг обігнати Китай. 

Нагадаємо, раніше ми писали про іншу співпрацю двох країн — збройну. Відтак, в ЗМІ з'явилася інформація, що Іран надасть росії нові ракети, проти яких українське ППО може бути безсиле. Також зазначимо, що на Китай також не працюють західні санкції: країна знайшла спосіб купувати американські чіпи для розвитку ядерних технологій в обхід обмежень. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.