Знаково: Байден з візитом в Києві, Ван І – в Москві. Чи спрацюють попередження США для Китаю?

Останнє китайське попередження від США: ескалація призведе Пекін до "серйозних наслідків"

Знаково: Байден з візитом в Києві, Ван І – в Москві. Чи спрацюють попередження США для Китаю?
20 лютого президент США приїхав до Києва, голова МЗС Китаю - до Москви

20 лютого, після Мюнхенської безпекової конференції глава МЗС Китаю приїхав з візитом до Москви. Програму зустрічей Ван І в Москві сторони досі не афішували. Відомо, що візит триматиме два дні. Чи означає це, що Китай все ж таки прийняв рішення розпочати військову допомогу росії і чим це загрожує Україні?

 

Напередодні візиту Ван І до Москва Китай отримав попередження від США


В Москві глава канцелярії комісії ЦК КПК у закордонних справах Ван І має намір провести обмін думками щодо гострих міжнародних питань. Про це заявив напередодні візиту представник МЗС КНР Ван Веньбінь.

"Ван І проведе поглиблений обмін думками з російською стороною щодо розвитку відносин КНР і РФ на новому етапі, а також щодо гострих міжнародних і регіональних питань, які становлять взаємний інтерес",- повідомив Ван Веньбінь.

Навряд чи світові стане швидко відомо про реальні результати цього візиту. Скоріше людство відчує його через подальші дії Китаю. Втім, вимоги Китаю до США щодо вирішення російсько-українського «конфлікту» Ван Веньбінь вже озвучив. Він закликав США передивитися свою позицію по Україні.

"Ми ніколи не вважали відповідними критичні заяви Сполучених Штатів щодо китайсько-російських відносин, Вашингтон навіть чинить на нас тиск - ми цього не приймаємо. Ми наполягаємо, щоб США добре замислилися над своїми діями і зробили реальні кроки для примирення та просування мирних переговорів», - підкреслив Ван Веньбінь на брифінгу, коментуючи висловлювання американської сторони про надання Пекіном військової допомоги Москві.

Він додав, що всеосяжна стратегічна співпраця Китаю ґрунтується на неприєднанні, неконфронтації та неспрямованості проти третіх сторін, що відповідає суверенітету двох незалежних країн.

Напередодні візиту Ван І до Москви держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США мають дані, що Пекін може надати Кремлю підтримку і летальною зброєю. Він також уточнив, що йдеться про плани постачання Кремлю зброї та боєприпасів. Держсекретар США попередив, що така ескалація призведе для Китаю до "серйозних наслідків".


Що Ван І заявляв у Мюнхені і як на це відреагували

На Мюнхенській конференції з безпеки міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив, що Пекін готовий представити свою мирну пропозицію для України. Як зазначає CNN, унікальність цієї заяви в тому, що головний дипломат Китаю назвав війну в Україні “війною”, а не “конфліктом”.

«Ця війна не може продовжуватися», — сказав Ван І.

Китайська позиція щодо російсько-української війни полягає у необхідності почати мирні переговори. Ван І сказав, що у ній поважатиметься територіальна цілісність і суверенітет усіх країн.

«Ми не хочемо доливати олії до вогню і не бажаємо мати жодних вигод від кризи. Ми хочемо сприяти тому, аби знайти мир. Ми на боці миру і діалогу. Нам потрібно подумати про те, яких зусиль ми можемо докласти, щоб покласти край цій війні», — зауважив Ван І.

Водночас багато лідерів Європейського Союзу в Мюнхені зберігають обережність щодо намірів Пекіна, оскільки Ван І закликав європейські країни змінити свій підхід до війни. Віцепрезидент США Камала Гарріс заявила, що США занепокоєні тим, що Китай продовжує підтримувати Росію з початку війни в Україні.

«Звичайно, ми також бачили, як Північна Корея та Іран надсилають зброю на підтримку жорстокої війни Росії. Ми також стурбовані тим, що Пекін поглибив свої відносини з Москвою з початку війни. Скажу наперед, будь-які кроки Китаю щодо надання смертоносної підтримки Росії призведуть лише до винагороди за агресію, продовження вбивств і подальшого підриву порядку, заснованого на правилах», – сказала Гарріс.

А президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Мюнхені наголосила на необхідності додаткових доказів того, що Китай не співпрацює з Росією.

Раніше ми писали, після зустрічі в Мюнхені очільника української дипломатії Дмитра Кулеби з головою МЗС Китаю Ван І, було наголошено, що всі ініціативи, спрямовані на відновлення миру в Україні, мають базуватися саме на принципі територіальної цілісності.
"Ми погодилися, що фундаментальний принцип територіальної цілісності, закріплений у Статуті ООН, є священним для обох наших держав", - сказав Кулеба після зустрічі з Ван І.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube