Держпродспоживслужба вже активно моніторить соціальні мережі та виписує реальні штрафи за порушення рекламного законодавства, є конкретні судові справи, де за кілька слів чи фото можна отримати штраф до 8500 гривень
У добу цифрових технологій та соціальних мереж користувачі щодня публікують фотографії та відео з особистого життя. Та чи означає це, що такі зображення можна вільно зберігати, поширювати або використовувати в інших матеріалах без згоди власника? Міністерство юстиції розповідає, у яких випадках використання чужих фото є законним, а коли — може призвести до відповідальності.
Так, згода особи, зображеної на фото, є обов’язковою. Особисті фотографії — це форма немайнового права, і їх використання без дозволу є порушенням закону. Закон дозволяє використання фото без згоди лише в окремих випадках:
У всіх інших випадках — використання зображення без згоди заборонене.
Законодавство не вимагає конкретної форми — згода може бути:
Якщо особа самостійно опублікувала фотографію у відкритому доступі, її використання може бути правомірним. Однак, щоб таке використання відповідало вимогам законодавства, важливо дотримуватися наступних умов:
У разі недотримання хоча б однієї з цих умов, використання, зберігання або публікація зображення без дозволу особи вважатиметься порушенням законодавства та може мати правові наслідки.
Як раніше повідомляв Інформатор, Держпродспоживслужба вже активно моніторить соціальні мережі та виписує реальні штрафи за порушення рекламного законодавства. Адвокат Богдан Янків розбирає конкретні судові справи, де за кілька слів чи фото можна отримати штраф до 8500 гривень. У кожному обласному центрі сформовані спеціальні відділи з інспекторами, які займаються переглядом мережі та пошуком порушень правил реклами, це означає, що ваш Instagram-профіль може бути під наглядом прямо зараз.