Україною шириться спалах вірусу Коксакі - він ховається під застуду, але призводить до менінгіту

У Київській області зафіксовано спалах вірусу Коксакі. Хвороба починається як звичайна застуда, але може призвести до серйозних уражень нервової системи

Вірус Коксакі шириться Україною
Ентеровірус Коксакі швидко поширюється контактним шляхом і не має вакцини

У Київській області зафіксовано спалах небезпечного вірусу Коксакі, який часто плутають із звичайною застудою. Інфекція може спричиняти серйозні ураження нервової системи, включно з менінгітом. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, на Київщині інфікувалися 13 дітей. Дванадцять уже одужали, ще одна перебуває на стаціонарному лікуванні.

Фахівці проводять епідеміологічне розслідування, з’ясовують умови, що сприяли поширенню вірусу. Нових випадків станом на 4 листопада не зареєстровано.

Симптоми вірусу Коксакі

Інкубаційний період триває 3–6 днів. Симптоми залежать від типу вірусу, але найпоширеніші такі:

  • різке підвищення температури до 38-40°C;
  • біль у горлі, почервоніння мигдаликів;
  • висипання у вигляді пухирців на долонях, ступнях і в роті (синдром "рука-нога-рот");
  • нудота, діарея, блювання;
  • загальна слабкість і головний біль.

У більшості випадків хвороба минає самостійно за 7-10 днів, але може дати небезпечні ускладнення - менінгіт, енцефаліт або міокардит.

Як передається вірус

Віруси Коксакі належать до ентеровірусної групи та передаються:

  • фекально-оральним шляхом - через немиті руки, овочі, фрукти, забруднену воду;
  • повітряно-крапельним шляхом - під час кашлю чи чхання;
  • контактно-побутовим шляхом - через посуд, іграшки, поверхні.

Збудник витримує низькі температури, але швидко гине при кип’ятінні або під дією дезінфекційних засобів.

Лікування та профілактика

Специфічної вакцини проти вірусу не існує. Лікування симптоматичне - контроль температури, рясне пиття, спокій. Щоб уникнути зараження, лікарі радять:

  • регулярно мити руки з милом, особливо перед їжею та після прогулянок;
  • ретельно мити овочі й фрукти;
  • пити лише кип’ячену або бутельовану воду;
  • уникати купання у забруднених водоймах;
  • зміцнювати імунітет і не контактувати з хворими.

Медики нагадують: якщо у дитини піднялася температура, з’явився висип і біль у горлі - зверніться до лікаря. Самолікування у випадку вірусу Коксакі може бути небезпечним.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити