Право на лікування або реабілітацію за кордоном мають особи із складових сил оборони та сил безпеки, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України
Після поранення або тяжкої травми, отриманої під час військової служби, захисники та захисниці можуть бути направлені на лікування або реабілітацію за кордон. Про умови направлення, терміни перебування та перелік необхідних документів для виїзду 23 липня повідомило Міністерство юстиції.
Право на лікування або реабілітацію за кордоном мають особи із складових сил оборони та сил безпеки, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України. Це можливо за наявності таких документів:
Ініціатором направлення виступає медичний заклад, де захисник перебуває на лікуванні чи реабілітації.
Для оформлення направлення на лікування за кордон заклад охорони здоров’я формує пакет документів:
Висновок про необхідність направлення на лікування за кордон готується закладом охорони здоров’я, в якому захисник або захисниця перебуває на лікуванні та/або реабілітації, і підписується керівником закладу та лікуючим лікарем, визначеним керівником цього закладу або уповноваженою на прийняття відповідних рішень особою.
Заклад, в якому захисник або захисниця перебуває на лікуванні або реабілітації, формує та надсилає до державного органу, що входить до складу сектору безпеки і оборони, в якому проходить службу захисник України такі документи:
Після отримання документів, відповідний державний орган протягом 3 днів надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів та готує дозволи на виїзд за кордон.
Загальний термін перебування на лікуванні за кордоном не повинен перевищувати 12 місяців поспіль. Цей термін також включає час очікування між операціями та переїздів між клініками.
Під час воєнного стану для виїзду за кордон військовослужбовця, який отримав поранення, необхідно мати:
Виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьків, чоловіка або дружини, дитини, у тому числі усиновленої).