Метод бумераскінгу: у вас точно є подруга, яка так робить – і ось чому це страшенно дратує

Іноді люди просто хочуть побалакати про себе, але бумераскінг не найкращий спосіб це зробити

Бумераскінг, психологія, корисні поради, ментальне здоров'я
Нарешті знайшлася назва для цієї егоцентричної звички розмови!

Ви коли-небудь ставили комусь запитання з єдиним наміром – аби вам відповіли, і ви змогли розповісти про себе. Виявляється, для цього є назва: бумераскінг. Нове дослідження вивчило, що саме являє собою ця звичка розмови, яка часто дратує. А також чому люди це роблять, і які наслідки це має, про це йдеться в матеріалі IFLScience.

Термін "бумераскінг" стосується запитання, яке діє так само, як бумеранг – воно призначене для швидкого повернення до людини, яка його кинула. За словами дослідників з Гарвардської бізнес-школи та Імперського коледжу Лондона, існує три типи так званих "бумерасків".

По-перше, є запитання-хвальство – це коли хтось задає запитання, а потім розкриває щось позитивне. Прикладом цього може бути ситуація, за якої хтось запитує вас, що ви отримали на Різдво, і у відповідь на вашу відповідь надає перелік усіх дорогих подарунків, які отримав він сам.

Другий тип – питати-скаржитися, коли хтось задає запитання, а потім говорить про щось негативне. Наприклад, запитує про чужу відпустку лише для того, щоб поскаржитися, що у власній все було зіпсовано дощем.

Нарешті, є обмін запитами. Це запитання, за яким слідує нейтральне розкриття – автори дослідження наводять приклад того, як хтось хоче поділитися своїм дивним сном і для цього питає когось, що йому сниться. Але це все одно здебільшого зроблено з наміром, щоб той, хто запитує, сам розповів про свої сновидіння.

Дратує, правда? Чому ж люди це роблять. Щоб з’ясувати це, вчені перейшли до суті та запитали самих бумераскерів у рамках опитування, яке заповнили 155 учасників. Вони виявили, що деякі учасники вважали, що попереднє запитання за темою змусить їхніх співбесідників відчути себе більш включеними в розмову.

Інші вважали, що якби вони прямо говорили про те, що хотіли, це порушило б норми розмови. Тобто, іншими словами, для таких людей, це тип побудови розмови. Вони питають вас про щось, а потім перебивають на півслові і розповідають свою історію. Така нитка розмови здається їм більш логічною. 

Та, незважаючи на найкращі наміри, бумераскінг зазвичай залишає щось на кшталт кислого присмаку в роті людини, до якої його застосовують. Бумераскери вірять, що залишають позитивні враження. Та на практиці їхнє рішення поділитися власною відповіддю, а не вислухати думку свого співрозмовника, здається егоцентричним і байдужим до чужої точки зору. 

Врезультаті люди сприймають бумераскарів як нещирих і віддають перевагу співрозмовникам, які прямолінійно саморозкриваються і не перебивають. На щастя, може бути просто вербальний бумер із запитом "протиотрути". Психологи пропонують просто вести свою думку далі, якщо хтось намагається вас перебити. Це має спрацювати. А якщо не спрацює, чи потрібен вам такий співрозмовник. 

При цьому в якийсь момент саморозкриття після власного запитання стає не тільки допустимим, але й важливим для взаємної участі та балансу в розмові чи стосунках загалом, кажуть психологи. Але комфорт спілкування криється в балансі, а перебивати інших – просто негарно. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube