Чи розумно дарувати подарунки із запізненням - експеримент психологів

Люди, які дарують, переживають з приводу затримки набагато більше, ніж ті, хто подарунок із затримкою отримує

Свято, Різдво, подарунки, психологія, маркетологи
Персоналізовані і дорогі подарунки пробачають затримку в уяві тих, хто їх дарує.

Виявляється, зробити пізній подарунок прийнятніше, ніж ви думаєте. Час від часу трапляються затримки, і подарунок, відправлений вами одержувачу, може прийти із запізненням. Тим більше в умовах воєнного стану, введеного в Україні, ситуація може бути різною. Ви можете нервувати і почуватись ніяково, проте не переймайтеся. Виявляється отримання подарунку після свята справляє на того, кого ощасливили, не менше, якщо не більше враження!

До Різдва залишилося менше тижня. До Нового року трохи більше. Тож ви можете відчувати напругу, намагаючись встигнути все – обрати і закупити інгредієнти для святкового меню, прикрасити дім і робоче місце, оформити вітальні листівки всім рідним і друзям, придбати для них класні подарунки та, що не менш важливо, вчасно відправити останні їхнім адресатам. 

Раптом ви почуваєтеся дуже незручно через ці випадкові пізні доставки різдвяних презентів, тоді вас точно порадують результати нового дослідження! Виявляється, люди насправді не засмучуються, отримуючи подарунки після свят, пише IFLScience.

Даруйте, даруйте, даруйте!

Дарування подарунків є важливою частиною культури всіх українців. Щороку ми витрачаємо значні суми на подарунки – на Днінародженя, на Різдво та на Новий рік. Це навіть стало вельми важливим аспектом української економіки.

Психологи ж вивчили емоційний ефект від подарінкув, презентованих раніше, вчасно і пізніше за саме свято. Психологи також звернули увагу на тип подарунків, а також на те, якими є очікування приймаючої сторони, мотивацію того, хто дарує та вартість презентів. 

Американські маркетологи також втрутилися у справу і провели шість досліджень, які вивчили невідповідність очікувань дарувальників і отримувачів подарунків на вчасність приходу останніх. В результаті більше половини, а саме 65% опитуваних вважали, що подарунок має прийти вчасно до дня свята.

65% опитуваних вважали, що подарунок має прийти вчасно до дня свята.
Серед тих, хто дарував, 65% вважали, що подарунок має прийти вчасно до свята!

Також виявилось, що люди, які дарують, переживають з приводу затримки набагато більше, ніж ті, хто подарунок із затримкою отримує. Приводом для переживання було небажання зіпсувати стосунки з одержувачем через таку прикру затримку. 

"Подарунок – це спосіб висловити любов та турботу. Ось чому люди переживають через його затримку. При цьому ті, хто отримує подарунок, не вважають факт його затримки зневажливим. Вони не вважали запізнілий подарунок сигналом про відсутність турботи. Вони були більш поблажливими, ніж думали ті, хто дарував пізні подарунки ", – пояснили дослідники.

Ще один цікавий факт: тривога щодо запізнення подарунка може вплинути на його тип. В іншому дослідженні команда виявила, що ті, хто уявляв собі подарунок із запізненням відчували менше занепокоєння, якщо вони витратили час на створення подарунка самостійно, на відміну від простої його покупки.

"Люди вважають, що якщо вони доклали більше зусиль до подарунка, зробили його більш персоналізованим, це може компенсувати запізнення", – додали дослідники. Те саме стосується і більш дороговартісних презентів.

В іншому дослідженні учасників попросили уявити, як вони дарують подарунок у пізній термін – спочатку на два дні, потім на два тижні, а потім на два місяці. Вони виявили, що як для дарувальників, так і для одержувачів, чим пізніший подарунок, тим більше шкоди він завдасть стосункам. Але навіть це не було непробачним результатом. 

У ще одному дослідженні команда виявила, що як ті, хто дарує, так і ті, хто його отримує, вважають, що не подарувати подарунок є більш шкідливим, ніж отримати його дуже пізно.

"Коли справа доходить до дарування подарунків, краще пізно, ніж ніколи. Тож, не хвилюйтеся вже так, запізнення суттєво не зашкодить вашим стосункам", – підсумували психологи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube