Яка сьогодні, 22 лютого, дата: Батьківська субота та ніч із тією самою пляшкою

Цього дня народилися американська акторка Дрю Беррімор та американський актор Кайл Маклаклен

Календар, свято, цей день в історії, дата, 22 лютого
А ще в цю дату – Всесвітній день роздумів та Європейський день рівної оплати праці чоловіків та жінок

Сьогодні, 22 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті всіх від віку спочилих православних християн. В цей день святкують іменини Геннадій, Інокентій, Петро. До кінця року залишається 312 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо день сніжний і холодний – морози затягнуться надовго.

22 лютого – яке сьогодні церковне свято

Батьківська субота

Батьківська субота в 2025 році припадає на 22 лютого.
Батьківська субота в 2025 році припадає на 22 лютого.

Ще цей день називають – м'ясопусна поминальна субота. М'ясопусна субота – це перша поминальна субота у 2025 році. Відзначається завжди за тиждень до початку Великого посту, тобто посту перед святом Великодня.

У православній традиції це день особливого поминання спочилих православних християн і насамперед покійних родичів. Це канонічний день відвідування могил предків та панахид. 

Поминання всіх померлих було ще в перших віках християнства. Цей день ніби передує Страшному суду, християни просять Ісуса Христа явити всім покійним Свою милість у день справедливої відплати. Загалом в цю суботу відбувається пам'ять всіх святих і всіх спочилих православних християн. 

22 лютого – яке сьогодні свято в різних країнах світу

Міжнародний день підтримки жертв злочинів

Міжнародний день підтримки жертв злочинів відзначають 22 лютого.
Міжнародний день підтримки жертв злочинів відзначають 22 лютого.

Уряд Англії 22 лютого 1990 року опублікував "Хартію жертв злочинів". З того часу в усьому цивілізованому і демократичному світі відзначають день підтримки жертв злочинів.

У вересні 1985 року сьомий конгрес ООН по упередженню злочинності і поводженню з правопорушниками затвердив Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою.

29 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів і зловживання владою.

Зараз в ряді країн прийняті і діють закони, спрямовані на захист постраждалих від кримінальних дій, їх соціальну реабілітацію, компенсацію матеріальної і моральної шкоди. У світі діють близько 200 програм допомоги потерпілим від злочинів

Європейський день рівної оплати праці чоловіків та жінок 

22 лютого у країнах Європейського Союзу відзначається Європейський день рівної оплати праці.
22 лютого у країнах ЄС відзначається Європейський день рівної оплати праці.

Ця дата привертає увагу до розриву в оплаті праці між чоловіками та жінками. За статистикою Європейської комісії, жінки в ЄС заробляють у середньому на 15% менше, ніж їхні колеги-чоловіки. Це означає, що жінкам доводиться працювати на 53 дні довше, щоб заробити стільки ж, скільки чоловіки отримали за попередній календарний рік.

Крім того, жінки частіше працюють у менш оплачуваних секторах економіки. Позиції керівників частіше обіймають чоловіки. Жінки виконують більшу частину неоплачуваної домашньої роботи та догляду за сім'єю. А отже, справедливість має відновитися!

Всесвітній день роздумів 

Всесвітній день роздумів про жіноче здоровя відзначають 22 лютого.
Всесвітній день роздумів про жіноче здоров'я відзначають 22 лютого.

Міжнародний день роздумів був започаткований дівчатами-скаутами та іншими жіночими організаціями. Нині цей день нагадує про необхідність звертати увагу на проблеми жіночого здоров'я, про які важливо думати і вивчати незалежно від віку.

Згідно з інформацією на сайті організації Всесвітній день роздумів, цей день був заснований ще в 1926 році на четвертій Міжнародній конференції Girl Scout, яка проходила в таборі для дівчаток-скаутів в американському таборі, а тепер конференц-центр Edith Macy.

Ніч з "тією пляшкою"

Можливо, 22 лютого, привід відкоркувати саме ту пляшку вина?
Можливо, 22 лютого, привід відкоркувати саме ту пляшку вина?

Це чудова можливість відкрити свою заначку, збережену для особливого випадку. І, можливо, цей день – саме той момент!

Цікаво, що єгиптяни почали виготовляти перші скляні пляшки ще в 1500 році до нашої ери, використовуючи кремнеземисту пасту і розплавлене скло. А от перші скляні пляшки, виготовлені методом склодувства, з’явилися в Південно-Східній Азії близько 100 року до нашої ери, а також у Римській імперії близько 1 року нашої ери.

Вина, що зберігаючись у таких пляшках, здобули довговічність завдяки корку, що став важливою віхою для розвитку виноробства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube