В Україні ціни на масло сягнули 10-річного рекорду - в чому причина та чого чекати далі

Річна споживча інфляція вершкового масла може прискоритись за підсумками лютого або навіть і березня

Ціни
Подорожчання вершкового масла сягнуло 10-річного рекорду

В Україні ціни на вершкове масло сягнули рекордного рівня через річну споживчу інфляцію, яка досягла майже 34% до січня 2024 року. Основним фактором зростання цін є товарний ринок нефасованого масла, проте очікується стабілізація цін і можливе зниження кінцевої вартості продукту навесні. Про це пише аналітичне агентство InfAgro.  

Річна споживча інфляція вершкового масла в січні 2025 року продовжила зростати та досягла майже 34% до січня 2024 року.  Це рекордний показник за останні 10 років, хоча і в лютому 2023 року, і у 2017 році вона сягала 30%. Основним драйвером є товарний ринок  – нефасоване масло, яке продається великими партіями, зокрема експортується або імпортується. І саме тут криються позитивні новини для споживачів.

У вересні річна інфляція товарного ринку масла сягала 60%, але зараз впала до рівня 20%. Річна споживча інфляція вершкового масла може прискоритись за підсумками лютого або навіть і березня, але це відбудеться вже не через подорожчання продукту в магазині, а через низьку базу попереднього періоду.

"Споживчі ціни на масло вже стабілізуються, про що свідчать випадки акційних пропозицій, а скоро буде відома і офіційна статистика цінових змін лютого до січня. Весною маємо побачити більш чіткий тренд до зниження кінцевої вартості продукту", - вказується у матеріалі. 

Дорогий вітчизняний сир провокує зростання імпорту сиру з ЄС

Раніше InfAgro писало, що українським сироварам поки не вдається вийти з кризи. Їх продукція дорога, відповідно, продажі слабкі, а експорт європейського сиру зростає, що також явно не на користь вітчизняним виробникам. Врегулювати цю кризу можливо лише шляхом зниження цін на сир. Або ж, якщо вже геть погано з реалізацією, використовувати різні акційні інструменти. Якщо цінове питання не вирішити, імпорт і надалі буде видавлювати українських виробників зі свого ж ринку.

Через високі ціни на вітчизняному ринку, сир українського виробництва, звичайно ж, продається не дуже добре, тому виробники намагаються збільшувати експорт. У січні вдалося збільшити зовнішні продажі сирів, їх було відвантажено на чверть більше, ніж у січні 2024 року. Але й імпорт також був значно більшим в аналогічному порівнянні. Твердих/напівтвердих сирів у січні було закуплено на чверть більше, ніж у січні 2024. Це дуже багато, зважаючи на порівняно невелику місткість українського ринку сиру. На ринку сирних продуктів ситуація теж досить невтішна. Намагання провідних гравців збільшити експортні ціни завершилося значним зменшенням обсягів реалізації. Тож довелося знову знижувати ціни, щоб остаточно не втратити ринки збуту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube