Усі медзаклади мають тримісячний запас усіх необхідних препаратів для лікування
В Україні пацієнти мають отримувати рентген та комп'ютерну томографію безоплатно, оскільки лікарні забезпечені всім необхідним. Якщо з вас вимагають кошти за діагностику, то одразу дзвоніть на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко.
Усі медзаклади мають тримісячний запас усіх необхідних препаратів для лікування. Він нагадав, що Міністерство охорони здоров'я через програму медичних гарантій оплачує всім лікарням пакети необхідних препаратів і готовність до реагування на надзвичайні події, в тому числі й епідемічного характеру. Згідно зі звітами, лікарні всім забезпечені.
"Якщо в лікарні немає лікарських засобів або відправляють на рентген чи комп'ютерну томографію і кажуть, що за неї треба платити, будь ласка, телефонуйте на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я 0 800 505 201 або на гарячу лінію Національної служби здоров'я України 16 77", - сказав Ляшко.
Він наголосив, що МОЗ знайде шляхи реагування. Міністр нагадав, що епідсезон почався з жовтня 2024 року.
"За цей період часу захворіло вже майже 2,5 млн людей на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі й COVID-19. Якщо подивитися динаміку, то, порівняно з попередніми епідсезонами 2023-2024 років, це на 15% менше, ніж було тоді. Але цього року в нас є одна тривожна тенденція - велика кількість госпіталізацій", - розповів Ляшко.
Наразі з гострими респіраторними вірусними інфекціями в лікарнях перебувають майже 6 тисяч осіб, близько 10% із них – у відділеннях інтенсивної терапії. При цьому Ляшко наголосив, що ситуація контрольована.
"Щодо наявності вільних ліжок в інфекційних, в терапевтичних стаціонарах, у відділеннях інтенсивної терапії, то я можу сказати, що система охорони здоров'я на цей час повністю готова і спроможна надавати медичну допомогу всім, хто її потребує", - запевнив Ляшко.
Раніше у МОЗ повідомляли, що Верховна Рада прийняла у другому читанні проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо особливостей державної реєстрації лікарських засобів, які можуть закуповуватися особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я. Серед затверджених змін — запровадження обов’язкового реферування цін на всі лікарські засоби та створення Національного каталогу цін.
Учасники наради обговорили зазначені законодавчі зміни, підходи до реалізації Національного каталогу цін, оптимальних механізмів реферування цін, формування робочої групи для подальшого впровадження змін у законодавство та розробки практичного плану дій. Встановлення референтного ціноутворення для всіх лікарських засобів, що реалізуються в Україні, буде діяти за аналогією з механізмами, які вже застосовуються для препаратів програми «Доступні ліки» та лікарських засобів з Національного переліку основних лікарських засобів.
Виробники й імпортери лікарських засобів, після набрання чинності законопроєкту, будуть зобов'язані декларувати ціни в Національному каталозі цін, який буде оприлюднено на сайті МОЗ. Також буде встановлена гранична референтна ціна, яку виробники і імпортери не повинні будуть перевищувати при декларуванні власних цін на препарати.
Аптеки будуть зобов’язані мати в наявності та пропонувати споживачам препарати за трьома найнижчими цінами, які внесені в Національний каталог. Реферування цін буде впроваджуватись поетапно. Спочатку воно стосуватиметься цін на препарати, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, далі — цін на рецептурні препарати, крім тих, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів, в останню чергу — цін на безрецептурні препарати, крім тих, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів. Для автоматизації збору та аналізу цін планується залучити сучасні цифрові рішення, включаючи програмні продукти міжнародних організацій, таких як ВООЗ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.