США хочуть замінити резолюцію ООН пом'якшеною заявою. Ця пропозиція приголомшила Київ, який відмовився це робити
Адміністрація президента США Дональда Трампа закликала Київ відкликати підготовлену резолюцію ООН, яка прямо засуджує агресію Росії. Вашингтон натомість запропонував альтернативний варіант документа. Проте в ньому відсутні звинувачення Кремля.
Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на дипломатичні джерела. Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Штати представили "історичну" резолюцію, яка, за його словами, має отримати підтримку всіх членів ООН. Нова резолюція нібито мала сприяти мирному врегулюванню конфлікту. Проте у Києві цей документ сприйняли як спробу применшити відповідальність Москви за вторгнення.
"Підтримуючи цю резолюцію, ми підтверджуємо, що цей конфлікт жахливий, що ООН може допомогти покласти йому край, і що мир можливий. Ми твердо віримо, що настав час взяти на себе зобов’язання припинити війну", – йдеться у заяві.
За даними джерел WP, США спершу наполягали на внесенні змін до української резолюції, пом’якшуючи її формулювання. Згодом вони висунули власний проєкт і зажадали від Києва відмовитися від свого варіанта. Цей крок викликав здивування українських посадовців. За словами неназваного чиновника, президент Володимир Зеленський доручив МЗС не відкликати початковий текст.
"Нова пропозиція Вашингтона виглядає радше як заклик до компромісу з Путіним, ніж до реального миру", – зазначив співрозмовник видання.
За деякими повідомленнями, адміністрація Трампа намагається обійти стандартні процедури ООН. в США продовжують тиснучи на Україну, щоб просунути більш м’який варіант резолюції, який містить поправки, узгоджені з російською стороною.
До третьої річниці вторгнення Росії в Україну США та Європа готуються до протистояння в Генеральній Асамблеї ООН. США запропонували власний проєкт резолюції, що закликає до швидкого завершення війни, але не вимагає негайного виведення російських військ з України. Європа має геть інший документ, який вимагає виведення військ РФ з України.
При цьому сенатори-республіканці внесли законопроєкт про повний вихід США зі складу ООН. Підставою для виходу стало те, що ООН більше виконує своїх прямих функцій — запобігання війнам, пандеміям та порушенням прав людини. Організація також не просуває інтереси США і не відповідає програмі президента країни Дональда Трампа "Америка насамперед".
Між тим ООН назвала події в Україні загарбницькою війною лише 18 грудня 2024 року. Тоді Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про порушення прав людини на окупованих територіях України. У документі, який підтримала 81 країна, вперше закликали агресора вивести свої війська з території України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.