Київ прагне отримати чіткі безпекові гарантії та наполягає на проведенні саміту для узгодження деталей
Україна готується до активних переговорів із США щодо угоди про корисні копалини. Після зустрічі президента Володимира Зеленського зі спецпредставником США з питань України Кітом Келлогом український уряд розпочне роботу експертної групи з понеділка. Команда займеться підготовкою угоди зі США про співпрацю у сфері корисних копалин.
Як повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, ще у вересні минулого року Зеленський запропонував Вашингтону спільну розробку українських корисних копалин у межах свого "плану перемоги". Україна зацікавлена у партнерстві, однак наполягає на чітких гарантіях безпеки та прагне якнайшвидше провести саміт із США для конкретних домовленостей, повідомляє NHK.
Стефанчук також наголосив, що повне припинення війни можливе лише за умови, що Росія не тільки виведе свої війська з України, а й буде притягнута до відповідальності, зобов’язавшись виплатити репарації всім постраждалим. Коментуючи заяву Дональда Трампа про необхідність проведення президентських виборів в Україні, Стефанчук підкреслив, що законодавство забороняє голосування під час воєнного стану. Він зазначив, що провести чесні вибори в умовах війни неможливо, оскільки військовослужбовці та вимушені переселенці не зможуть взяти участь у голосуванні.
Раніше Інформатор писав, що Україна поки не готова погодитися на запропоновану США угоду щодо корисних копалин, оскільки в документі є низка спірних пунктів, які викликають занепокоєння Києва. Президент України Володимир Зеленський пояснив, що угода з США не була підписана, оскільки не забезпечує належного захисту українських інтересів. Президент також наголосив на важливості інвестицій та безпекових гарантій у подібних угодах.
Президент України чітко зазначив, що Україна не планує "передавати" свої корисні копалини на постійній основі, пропонуючи замість цього вигідне для обох сторін партнерство. Напередодні зустрічі з міністром фінансів США у Києві Трамп заявив, що Україна фактично погодилася на постачання рідкісноземельних копалин на суму 500 мільярдів доларів для США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.