Державна таємниця: ані Мінінфраструктури ані Укрпошта не захотіли відповісти, яке громадянство у Смілянського

Інформатору відмовили у відповіді на запит про громадянство гендиректора Укрпошти

Ігор Смілянський, паспорти США та України
Ігор Смілянський, паспорти США та України

У 2019 році гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський похизувався, що має громадянство і України і США. А подвійне громадянство в Україні заборонено. У 2025 році Інформатор звернувся до Мініфраструктури, яке є акціонером Укрпошти, щодо громадянства Смілянського. Щоправда, ані у міністерстві, ані в Укрпошті не змогли відповісти, чи є Смілянський нині громадянином України або США.

Ми звернулися до Міністерства розвитку громад та територій України (Мінінфраструктури), щоб з'ясувати, яке громадянство має гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський. Заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Андрій Братусь повідомив, що у Мінінфраструктури не володіють цією інформацією. 

"Згідно з пунктом 11.10 статуту АТ «Укрпошта», затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 14.12.2018 No611 (в редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 01.01.2025 No 3), обрання та припинення повноважень одноосібного виконавчого органу товариства, затвердження умов контракту, що укладається з одноосібним виконавчим органом товариства, прийняття рішення про відсторонення одноосібного виконавчого органу товариства від здійснення повноважень, про обрання особи, яка тимчасово здійснюватиме повноваження одноосібного виконавчого органу товариства, належить до виключної компетенції наглядової ради", - пишуть з Мінінфраструктури. 

З міністерства наш запит перекочував до Укрпошти. Звісно, ніяка наглядова рада його не бачила. Та заступник директора Укрпошти з фінансових питань Максим Палій зазначив, що "АТ «Укрпошта» не є розпорядником, не володіє і не зобов’язана володіти запитуваною інформацію, що унеможливлює її надання" та процитував норми Закону України "Про доступ до публічної інформації". 

"Відповідно до статті 1 Закону публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 13 Закону, АТ «Укрпошта» є розпорядником публічної інформації виключно стосовно умов постачання товарів, послуг та цін на них. Крім цього, згідно із п. 1 ч. 1 ст. Закону, суб’єкт до якого направлений запит, відмовляє в задоволені запиту у випадку, зокрема, якщо не володіє і не зобов’язаний володіти відповідно до його компетенції інформацією щодо якої зроблено запит", - пише Максим Палій з Укрпошти у відповідь на запит Інформатора. 

Нагадуємо, Ігор Смілянський народився у 1975 році у місті Білгород-Дністровський Одеської області. У 1995 році разом з батьками переїхав до США, де згодом отримав американський паспорт. 1 липня 2016 року був призначений генеральним директором "Укрпошти". У 2019 році в інтерв'ю Ігор Смілянський зізнався, що має одночасно український та американський паспорти та сплачує податки в обох країнах.

Відповідно до ст.4 Конституції, в Україні існує єдине громадянство. Добровільне ж набуття громадянином України підданства іншої держави є підставою для втрати ним українського громадянства. Невідомо, чи відмовився гендиректор Укрпошти врешті від паспорта США. А от у судових документах за 2023 і 2024 роки топ-менеджер державної компанії присутній як громадянин України.

У 2023 році ми питали в Укрпошти, чи є пан Смілянський громадянином США або громадянином України. Однак тоді їхня пресслужба не змогла нам відповісти навіть якоюсь юридичною відпискою, як це зараз зробив заступник Смілянського Максим Палій. 

Запит Інформатора до Укрпошти
Наш запит до Укрпошти від 2023 року

50% знижки: Укрпошта змінила правила відправки посилок до США 

З 1 лютого 2025 року клієнти Укрпошти можуть скористатися спеціальними тарифами для товарів вагою від 10 до 30 кг зі знижками до 50%. У межах сервісу прискореної доставки EMS економія на відправленні вагою 20 кг складе майже 100 USD, а на 30 кг — 145 USD. Укрпошта називає переваги EMS:

  • Відправлення вантажів максимально можливих розмірів (найбільша сторона - до 1,5 м);
  • Безкоштовне повернення відправлень в Україну, якщо отримувач відмовився або не забрав посилку вчасно;
  • Адресна доставка з двома спробами вручення;
  • Базова компенсація вже включенв в ціну (від 4 000 грн);
  • Оплата лише за фізичну вагу без урахування об’ємної.

Укрпошта як член Всесвітнього поштового союзу має змогу доставляти відправлення на будь-яку адресу в понад 230 країн та територій світу. Партнерська мережа національних пошт складається з більш ніж 660 тис. відділень, які обслуговують 5,3 млн поштовиків, забезпечуючи швидку і зручну доставку. Детальніше про переваги для міжнародної доставки від Укрпошти з лютого 2025 року - читайте тут

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube