Як знайти хорошого психолога, якщо друзі нікого не порадили

Для першої зустрічі з фахівцем можна скласти перелік тем, які варто обговорити - як поводитися в стресових ситуаціях, як налагодити стосунки з родиною, подолати паніку, страх чи проблеми зі сном.

Як знайти хорошого психолога, якщо друзі нікого не порадили
Попросити про допомогу спеціаліста - це найкращий вибір

Повномасштабна війна загострила всі відчуття, й українці вже третій рік живуть одним днем – тут та зараз. Навіть ті, хто вважав себе стресостійким визнають, що існувати під постійними обстрілами та загрозою загибелі – це не природньо. Коли закінчується ресурс, то поновити стійкість допоможе розмова з фахівцем.

Ми звикли, що при виборі стоматолога, педіатра чи іншого спеціаліста орієнтуємося на поради рідних чи друзів. Добре, коли поради співпадають з реальністю. Але коли справа доходить до емоцій, то тут багато хто не має перевіреного спеціаліста.

Кому довірити сльози та страхи

Психолог чи психотерапевт може як допомогти знайти відповіді на питання, так і посилити їх, тому важливо знайти хорошого спеціаліста. Це не з подругою на «чашкою чаю» потеревенити на кухні!

На зустріч з терапевтом можна приходити як самому, так і з партнером.
На зустріч з терапевтом можна приходити як самому, так і з партнером.

Якщо ваші друзі чи рідні не мають контактів гарного психолога чи психотерапевта, то знайти потрібного фахівця можна на сайті rozmova.me. Тут можна переглянути знайти терапевта за допомогою фільтра за такими критеріями:

  • За проблемою
  • Форматом зустрічі: онлайн/очно (Київ та інші міста України)
  • Тривалістю зустрічей: короткострокова / довгострокова / консультації
  • Мовою спілкування: Українська / Російська / Англійська
  • Статтю терапевта
  • Ціною сесії

У всіх фахівців, які є на сайті, перевіряють документи про освіту та кваліфікацію, проводять співбесіди, щоб особисто переконатись у їх досвіді.

На що звертати увагу при виборі терапевта

Це схоже на відчуття від споглядань на картину – подобається чи не подобається. Спеціалісти називають це «терапевтичний коннект», коли ви на одній хвилі та може ділитися усім та цінувати поради.

Іноді при виборі фахівця заважають забобони, на кшталт, «чим старший фахівець — тим більше у нього стажу». Навіть сто разів академік всіх академій може не підійти за тембром голосу чи манерою поведінки. У такому разі ви може почуватися незатишно та не забажаєте приходити на друге «побачення».

Комусь краще розкриватися перед психологом-жінкою, а комусь більше підійде психотерапевт чоловічої статі. На це теж варто звернути увагу при виборі спеціаліста.

Варто пам’ятати, що існують різні методи психотерапії: когнітивно-поведінкова терапія, гештальт-терапія, психоаналіз, арттерапія та інші напрямки. Тому не варто обирати фахівця, який пережив саме ваш досвід, тому що спеціаліст допомагає саме за конкретною методикою.

Як це працює

Коли ви сформулювали запит – проблеми зі сном чи у спілкуванні з родиною, то варто перейти до вибору спеціаліста. Наступним кроком можна:

  • Продивися анкету обраного фахівця та дізнатися про його освіту та кваліфікацію
  • Познайомитися та поставити запитання
  • Комунікувати з терапевтом у зручному месенджері, напередодні узгодивши час для зустрічі.

Варто пам’ятати, що у хорошого терапевта є закінчена вища медична або психологічна освіта та навчання в одному або кількох напрямках психотерапії.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube